Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko tämä keskenmeno?

11.06.2015 |

Olen rv 5+3, eilen alkoi menkkamaiset tuntemukset alavatsassa ja kirkkaanpunainen verinen vuoto. Tänä aamuna rinnat eivät ole olleet enää arat ja "menkat" jatkuvat... Tähän aikaan minulla yleensä aina ovat menkat. Onko tämä keskenmenoa vai valemenkat? Kipeä en varsinaisesti ole ollut, mutta tuntuu ihan kuin oikeat menkat olisivat vain eilen alkaneet.

Kommentit (2)

1/2 |
11.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moikka! Vinkkaan vauva.fin uudesta hyvästä palstasta, josta voisi olla sinulle apua: terveydenhoitaja vastaa kysymyksiin keskustelussa joka arkipäivä http://www.vauva.fi/keskustelu/114/alue/kysy_terveydenhoitajalta

Ja toivottavasti voit hyvin!

2/2 |
14.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moikka! En oo gyne tai muu terveydenalan ammattilainen ! :D mutta 2 lasta synnyttänyt, ja itselläni oli myös raskauden alussa rv 10 jotain vuotoa tosin sitä tuli vain paperiin pyyhkiessä.. Millainen vuoto sinulla on joutuuko ihan sidettä käyttämään ja onko vuoto runsasta enemmän kuin menkoissa yleensä?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla