Miten perun työkeikan ettei maine mene lopullisesti??
Olen eroottinen tanssija ja esiinnyn taiteilijanimellä. Sain jo huhtikuussa työkeikan kesäkuisiin polttareihin, ja totta kai otin työn vastaan. Keikka olisi reilun viikon päästä ja nyt vasta minulle selvisi, että kyseiset polttarit ovat ex-miesystäväni tulevalle vaimolle! Kun tämä valkeni minulle, menin aivan paniikkiin. En keksi mitään nöyryyttävämpää kuin sen, että tanssisin lähes alasti exäni tulevan vaimon edessä.
Olen miettinyt pääni puhki miten tyylikkäästi peruisin keikan. En haluaisi edellisenä päivänä laittaa "kuumeessa"-viestiä, koska eivät ehkä ehtisi saada uutta tilalle. Jos taas nyt jollain tökeröllä syyllä perun, maineeni voi olla mennyttä. Näissä piireissä sana kulkee nopeasti ja huonot esiintyjät eivät saa enää keikkoja. Neuvokaa mua! Ajattelen kauhulla myös sitä onko henkilöllisyyteni voinut selvitä itse morsiamelle, ja jos on, peruuntumisen jälkeen lähtisi varmasti paskajuorut liikkeelle :(
Kommentit (12)
Sanot ettet voi tulla koska sankari on ex-miehesi tuleva vaimo ja tilanne tuntuisi omituiselta.
[quote author="Vierailija" time="10.06.2015 klo 11:15"]Sanot ettet voi tulla koska sankari on ex-miehesi tuleva vaimo ja tilanne tuntuisi omituiselta.
[/quote]
Oho, joku av:lla ehdottaa totuuden kertomista, hämmentävää!
Ei kai sitä totuutta tarvitse kertoa muille kuin tilaajalle, joka todennäköisesti ei ole morsian. Tilaaja voisi sitten etsiä uuden tilalle tai voit suositella jotain. Mutta totuus olisi ehkä helpoin, selität että voisi tulla tukalia tilanteita polttareissa jos asia selviäisi morsiamelle
Hankit itse sijaisen niin ettei polttariporukalle tuöe nitään ylimääräistä vaivaa. Olet tällöin kantanut vastuusi keikan onnistumisesta.
Ota yhteyttä siihen henkilöön, joka sun esityksen tilasi ja selitä jotai... tai sano et jalka on murtunut ja et voi tanssia ja oot todella pahoillasi.
Esiinnytkö usein naisten polttareissa? En ainakaan itse haluaisi sellaisia polttareita :D
Öööö, oletko miesstrippari vai miksi (oletettavasti) heteronainen tilaisi omiin polttareihinsa toisen naisen esiintymään alasti?
[quote author="Vierailija" time="10.06.2015 klo 01:20"]
Ota yhteyttä siihen henkilöön, joka sun esityksen tilasi ja selitä jotai... tai sano et jalka on murtunut ja et voi tanssia ja oot todella pahoillasi. Esiinnytkö usein naisten polttareissa? En ainakaan itse haluaisi sellaisia polttareita :D
[/quote]
Niin, kai jotain tuon suuntaista pakko selittää :( Ehkä muutaman kerran vuodessa tulee keikkakutsu naisten juhliin, mutta siis todella harvoin. Naiset saattaa olla uteliaita näkemään stripparin, mutta eivät viitsi mennä strippibaareihin katsomaan.
ap
Jos yrität selittää että sait tietää erään sukulaisesi tulevan polttareihin etkä pysty millään hoitamaan keikkaa, mutta ehdottaisit henkilöä X tai Y tilalle
Työnnä toosa sen naamaan ja sano että ukkosi on ollut vielä lähempänä.
ps. häitä on peruttu pienemmästäkin
Eiköhän maksullisen naisen maine ole jo valmiiksi mennyttä. :D Sinne vaan persettä heiluttamaan.
no kerro että olet tutkmimuksissa sairaalassa ja että sinulle tehdän piene toimenpide minkä takia et voi tanssia tms