Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nukahtaako teidän vastasyntyneet muuten kuin tissille?

Vierailija
22.09.2006 |

Minun ei. Onkohan normaalia? Ja miten muuten saatte lapsen nukahtamaan? Meillä ei tosiaan nuku kuin piiiitkän imetyssession jälkeen, mietine että onkohan haittaa myöhemmin ja miten voi sitten " opettaa" nukahtamaan muutenkin kuin syöttämiseen.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
22.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mut teilattiin, että ei vauvaa tarvitse nukuttaa. Heh, tulispa sellaiset tyypit meille hoitamaan vauvaa, juoksis varmaan kotiin häntä koipien välissä.



Meidän 2,5 kk:n ikäinen nukahtaa kyllä muutenkin, mutta vaatii nukuttamista ja muutamia kikkailuja. Tutti ei meillä maistu, se olisi hyvä juttu.



Mutta vauvat on erilaisia.

Vierailija
2/5 |
22.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Esikoisen kohdalla en tiennyt että vauvoja ja ylipäänsä lapsia edes nukutetaan. Niinpä meillä ei ollut suurempia ongelmia nukkumaankäymisen kanssa. Vauvankin voi jättää nukahtamaan itsekseen, ei se ole vaarallista. Mutta vauvat on tietysti erilaisia alusta asti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
22.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

laittaminen nenän eteen, että voi nuuhkia sitä. Meillä ainakin tepsii.

Vierailija
4/5 |
22.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuopukselle annoin pusun poskelle ja sanoin hyvät yöt. Hän nukahti itse omia aikojaan kun oli illistellyt mielestään tarpeeksi.

Vierailija
5/5 |
22.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

JA HALOO: meillä EI OLE LAPSIA NUKUTETTU! Kyllä se on siitä kiinni mihin ne opettaa, sanoo kuka tahansa mitä tahansa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän kuusi