Inhoan kroppaani. Neuvoja rakkaat av:laiset...
Olen pitkä ja hoikka, alipainon rajoilla oleva, ns. laiha läski. Painon noustessa kilot kerääntyvät samantien reisiin ja vyötärölle, pienet allitkin löytyy. Rintani ovat aina olleet olemattomat pienet nysät, mutta en haaveile kuitenkaan silikoneista. Haluaisin saada muuten kroppaa kuntoon ja sopusuhtaisemman näköiseksi.
Sääreni ovat pitkät ja hoikat, mutta oudon "näppyläiset" ja tumma sänkikin paistaa niistä samantien sheivattuani. Oikeanlaisessa vaatetuksessa saatan näyttää jopa suht hyvälle, mutta ahdistaa jo tuleva kesä. En edes rusketu kunnolla, joten näytän kalkkilaivan kapteenilta muiden rinnalla.
Kaikista suurin ongelmani taitaa kuitenkin olla erittäin huono itseluottamukseni.
Neuvoja kiitos. Mistä aloittaisin? Ja onko kenties kohtalotovereita paikalla?
Kommentit (11)
Oon 13.v ja myös näppyjä jaloissa mut oon itseni mielestä hyvän näköinen :D mutta kannattaa kattoa jotain kauneusvinkki juttuja (en osaa hirveästi auttaa)
Urheiletko, Jos et niin se on hyvä keino kiinteyttää.
[quote author="Vierailija" time="25.05.2015 klo 01:25"]Oon 13.v ja myös näppyjä jaloissa mut oon itseni mielestä hyvän näköinen :D mutta kannattaa kattoa jotain kauneusvinkki juttuja (en osaa hirveästi auttaa)
[/quote] oon tyttö siis
[quote author="Vierailija" time="25.05.2015 klo 01:25"]Urheiletko, Jos et niin se on hyvä keino kiinteyttää.
[/quote]
Urheilen, mutta en todellakaan tarpeeksi. Varsinkin lihaskuntoon pitäisi satsata paljon enemmän.
Toivonkin, jos on joku joka tietäisi vaikka tehokkaasta kotitreenaamisesta enemmän, voisi neuvoa. Minkälaisia sarjoja kannattaa tehdä ja kuinka usein. Ainakin näin alkuun treenaisin mieluusti enemmän kotona kuin julkisesti kuntosalilla. - Ap
Kannattaa googlata tai lukea jotain fitness blogeja. Himassakin saa hyvän treenin vedettyä. Mm vatsalihas liikkeitä/keskivartalo liikkeitä on varmaan kymmeniä erilaisia!
Salia ja joogaa. Ja kolme kertaa viikossa. Pikkuisen pitää myös katsoa mitä syö.
Ala käydä salilla kunnon raskaan ohjelman kanssa eli ota pt.
Salia ja joogaa. Ja kolme kertaa viikossa. Pikkuisen pitää myös katsoa mitä syö.
Kohtalotoveri siinä mielessä että minäkin inhoan kroppaani, tosin hieman eri syistä. :(