Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Luottaako nettimieheen?

Vierailija
16.05.2015 |

Viesteilimme siis netissä ja päätimme aika pian tavata livenä. Nyt on käyty muutamat treffit ja mies vaikuttaa ihan varteenotettavalta ja mukavalta tapaukselta. Mutta minua epäilyttää silti, onko kaikki sitä miltä näyttää. Kaikki menee jotenkin liian sujuvasti, kuin käsikirjoituksen mukaan. En ole enää nuori ja elämänkokemuksen perusteella en laittaisi kaikkia munia tähän koriin. Silti tuntuu yhtaikaa epäreilulle miestä kohtaan epäillä häntä vedättäjäksi. En tietenkään ole hänelle puhunut näistä ajatuksista, eikä mielestäni kannatakaan, koska.

Kertokaapa hyvä konsti, millä erottaa vilpittömän parisuhteenetsijän ovelasta manipuloijasta, jo alkumetreillä?  Aika näyttää, juu, mutta en haluaisi tuhlata päivääkään elämästäni epärehelliseen ketkuun. 

Terv. nimimerkki Kokemusta on

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos se tuntuu olevan liian hyvää ollakseen totta niin se aika usein on. 

Mitä tarkoitat käsikirjoituksella? Katsele varovasti äläkä sitoudu mihinkään liian pian. 

Vierailija
2/4 |
16.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki miehet ovat lähtökohtaisesti vedättäjiä. Riippuu vaan yksilöstä kuinka kauan jatkavat peliään. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No sinäpä sen sanoit, että ei voi muuten tietää kuin että aika näyttää. Itse olen oman nettimieheni kanssa naimisissa, samoin edellinen miehenikin oli netistä.

Vierailija
4/4 |
16.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vaihtelevista kommenteista. Kyllä, varovaisuus on paikallaan, pitää saada jotain konkreettista näyttöä miehen tosissaan-olosta. Ehkä 'käsikirjoitetun tuntu' johtuu siitä, että mies on laatinut mielessään strategian miten edetä tutustumisen suhteen. Siinä ei sinänsä huomautettavaa, ja onhan minullakin sanani sanottavana. Ei tässä rakastumisesta vielä voi puhua, hyvä että ihastumisesta.

En vain haluaisi enää yhtään exää. :)