Kumman kanssa seurustelisit mielummin, WT:n vai Hipsterin?
Kommentit (14)
Wt:n kanssa. On varmaan rehellisesti oma itsensä eikä keskity varomaan tykkäämästä ja tekemästä vääriä asioita. Ja wt olen varmaan melkein jokaisella av:lla mainitulla mittarilla itsekin.
Hipsteriys vaikuttaa aika naurettavalta, epätoivoiselta välttelyltä ettei vaan vahingossakaan "kuulu massaan".
Hipsterin, koska eron tullessa se ei ole mun ovella moottorisahan kanssa.
[quote author="Vierailija" time="03.05.2015 klo 20:40"]
Hipsterin, koska eron tullessa se ei ole mun ovella moottorisahan kanssa.
[/quote]Hipsterin kanssa se ero onkin varma. Ei sellanen munaton homppeli pysty naista tyydyttää.
WT:n kanssa olisi varmaan enemmän yhteistä. Olen luonteeltani enemmän hedonisti kuin hipstermäisen invidualisitinen. Nytkin katson jääkiekkoa sivusilmällä.
Periaatteessa hipsterin, mutta vain kaverimielessä. Seurustelumielessä hipsterin pitäisi varmaan vakuutella minulle ensin aika pitkään olevansa hetero.
Pakko valita hipsteri. Minulla ei olisi mitään yhteistä kouluttamattoman juntin kanssa, enkä voisi kestää niitä rumia vaatteita.
Vaikea.
Hipsterinaisten isot rillit on söpöt. Mutta wt-naiset on rentoja ja raivostuu joskus - raivostunut nainen on söpö+seksikäs.
Hipsterin jos noista olisi valittava. Mieluummin ei kummankaan.
WT, jos siis se määritellään niin kuin av:lla (kutakuinkin normaali ihminen) eikä trailer parkissa asuvaksi juopoksi.
WT:n kanssa uskoisin olevan hauskempaa ja rennompaa. Tosin en ole ihan varma vastaako käsitykseni hipstereistä todellisuutta.