liian rankkaako?
Meillä on 2v4kk, 1v 3kk ja 1kk ikäiset lapset. Olen yksin niiden kanssa päivät, mies tulee joskus 6n maissa illalla kotiin. Välillä tuntuu ettei kerta kaikkiaan jaksa... varsinkin kun nyt on kaikki oltu flunssassa, vauvaa myöten. Öisin joudun valvomaan useita tunteja, viime yönä nukuin noin 4h. koko päivän ollut ihan kuin vieras ihminen.
Esikoinen kysyi aamulla lähettäiskö puistoon, vastasin että ei äiti jaksa kun on niin väsynyt. Sitten pillahdin itkuun.. tyttö tuli halaamaan "anteetti", kysyin mitä pyytää anteeksi "no tikt kun äiti ei jakka lähtä puittoon". Meneeköhän tämä nyt ihan oikein..? halasin tietysti reppanaa.
Tuntuu vaan että odotan että nuo kasvaa isommiksi... en arvannut että kolmen kanssa voisi olla NIIN paljon rankempaa kuin kahden.. aina joku itkee syliä enkä pysty repeämään moneksi. Miten tämän vaiheen kestäisi?