Sairaalassa muka kuormitusta covid 19-taudin takia.
Silti mieheni sai kutsut turhaan tutkimukseen sairaalaan.
Kommentit (6)
Miehellä ois aika ensiviikolla ei ole menossa eikä peru itse sitä.
No varmaan on, jos jokainen saapunut potilas testataan. Sieltähän paljastuu sitten oireettomia, jotka merkitään covideiksi niin on covid-luvut korkealla.
Joo, siitähän se kertookin että jos sun ukkos sattu saamaan lääkäriajan niin missään muuallakaan Suomessa ei ole ruuhkaa. Ajatteletko muissakin asioissa aina noin mustavalkoisesti?
Ei kaikki hoitajat sairaalassa ole tehohoitajia. On siellä muitakin hoitamassa muita hommia. Kumma, kun tällainenkin asia tarvitsee erikseen kertoa.
Ja ihan hus alue kyseessä. Kumma vaan jos on niin kauhia kiire kuin väitetään että on aikaa turhille kokeille
On minullakin lähete menossa ja aika parin kk päästä tyksissä.
Tuttuni selkäleikkaus peruuntui tayssissa, piti olla joulukuun puolessa välissä. Uusi aika ei tiedossa. Kivat kivut hällä.