Mistä saa ostaa bleiserin kainaloihin laitettavia suojuksia?
Onko niitä myynnissä jossain marketeissa ja jos on, niin miltä osastolta sellaisia kannattaisi etsiä? En edes tiedä tuotteen oikeaa nimeä. Jos jollain on kokemusta toimivatko, kiinnostaisi kuulla.
Kommentit (9)
Tarkoitat varmaan kainalo- eli hikilappuja. Niitä saa yleensä ompelutarvike liikkeistä, riippuu missäpäin Suomea asut, että mistä. Myös kertakäyttöisiä on olemassa, mutta ne ei ole kyllä niin toimivia.
Tässä linkki yhteen nettikauppaan:
http://www.tikata.fi/epages/tikata.mobile/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/20120208-11092-83632-1/Categories/OMPELUTARVIKKEET/Hikilaput
Pikkuhousunsuojat ajaa saman asian.
Stocka myi kertakäyttöisiä joskus. Toimivat myös paitapuseroiden kanssa.
Kiitoksia, juuri noita tarkoitan :) Käyn huomenna kaupassa etsimässä, Stocka löytyy kyllä täältä, vaikkei ihan naapurista. Prisma ja sittari olisi lähimpänä. ap
Olin tulossa sanomaan olkatoppaukset :Dddddddddddddd
Niitä kutsutaan t-paidoiksi tai puseroiksi. Saa lähes jokaisesta vaatekaupasta.
[quote author="Vierailija" time="27.04.2015 klo 23:16"]
Niitä kutsutaan t-paidoiksi tai puseroiksi. Saa lähes jokaisesta vaatekaupasta.
[/quote]
Niin tosiaan, ne ei valitettavasti aivan riitä suojaksi...Olen menossa viikon matkalle yksin jännittäviin ympyröihin ulkomaille, on iltajuhlia ja pitää pitää esitys ja sen sellaista. Hikoilen vaatteet varmaan märäksi noin tunnissa ja siksi pitäisi keksiä joku kepulikonsti, miten saada parempien vaatteiden varastoni riittämään koko matkan ajaksi. ap
Tarkoitatko kainalosuojia? Googleta kainalosuojat vaatteille, tulee useampikin vaihtoehto ja varmaan jälleenmyyjiä tai nettikauppoja.