Fiksu virus vai tyhmät ihmiset
Kehittikö Fauci ja kumppanit Wuhanissa niin fiksun viruksen, että se osaa lukea kelloa? Tällä hetkellä se on vaaraton päivällä mutta klo 18.00 alkaa tarttua jolloin ravintolat täytyy sulkea!
Se osaa myös lukea paikkaa, koulussa ja työpaikalla ei tartu, mutta harrastuksissa saman porukan kesken tarttuu.
Onko virus todella näin fiksu, vai ovatko ihmiset todella tyhmiä ja uskovat tämän?
Kommentit (4)
Oikeus ei uskonut kelloa lukevan viruksen olevan totta.
Pohjois-Suomen hallinto-oikeus on linjannut, että kuntosalit saavat pysyä auki. Hallinto-oikeus tiedotti asiasta tänään.
Käytännössä oikeus kumosi välipäätöksellään Pohjois-Suomen aluehallintoviraston (avi) aiemman päätöksen täyteenpanon.
Hallinto-oikeus päätti jo eilen keskeyttää salien sulkemisen kahden päivän ajaksi, kun vireille tuli kaksi asiasta tehtyä valitusta.
Lue myös: Oulussa yllätyskäänne koronasulussa: Yrittäjä valitti rajoituksista – kuntosalit auki heti: "Jes, jes ja jes!!!"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/oulussa-yllatyskaanne-koronasulussa-...
Nyt kumottu aluehallintoviraston päätös oli jatkoa sen edeltävälle ajalle aiemmin tekemälle sulkupäätökselle.
Ylen mukaan Pohjois-Suomen hallinto-oikeuden linjaus on poikinut valituksia sulkupäätöksistä myös muihin hallinto-oikeuksiin ympäri Suomea.
https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/hallinto-oikeus-linjasi-kunto…
3 kertaa rokotettu hoitaja levitti tautia työpaikallaan useaan ihmiseen.
Perusteet rokotteille ja passeille ovat siis negatiiviset.
Vaihtoehto ap on vähän yksinkertainen unohtui gallupista.
Viruksesta tiijä mittää mutta täällä niistä öyhöttäjiä ainakin riittää mitä nyt joskus käynyt vilkaisemassa.
Ei vois uskoa millaisia öyhöttäjiä maa päällänsä kantaa.