Hinta-laatusuhteeltaan hyvät rintaliivit?
Mielellään mukavan tuntuiset. Pienehköt rinnat, joten ei tarvetta kovin suurelle tuelle.
Kommentit (14)
Ihan mahdoton suositella toiselle rintaliivejä. Mikä mulle on hyvä, ei välttämättä istu sulle ollenkaan.
Lindexissä on hyvä hinta-laatusuhde.
Itse olen todennut että H&M ja Cubukselta löytyy ihan parhaat liivit.
Mä olen tykästynyt Marks & Spencerin alusasuihin. Hinta-laatusuhde kohdillaan. Sokos myy Suomessa. Hintahaitari on 15-40 euroa.
Vierailija kirjoitti:
Halvalla ei saa hyvää.
Sisälukutaito? Kysymys ei koskenut halpoja liivejä, vaan hinta-laatusuhteeltaan hyviä liivejä. Kalliit ja huonot on huonot ihan siinä missä halvat ja huonotkin.
Olen aina pitänyt rintaliivejä epämukavina vaatekappaleina, minulla keskisuuret rinnat ja osa liiveistä on ostettu mittojen mukaan liivikaupasta.
Jouduin säästävään rintasyöpäleikkaukseen ja piti pitää liivejä yötä päivää 4 viikkoa. Yritin ensin omilla eri valmistajien liiveillä pärjätä, saksillakin vähän yritin muotoilla sopivammiksi. Eka viikko oli yhtä tuskaa, ei leikkaushaavan takia, vaan sen yleisen epämukavuuden.
Lopulta kuulin vinkin erityisesti näistä leikkauksen jälkeen pidettävistä liiveistä, joita saa alan erikoisliikkeistä.
Elämä helpottui totaalisesti. Nyt en muita liivejä enää halua pitääkään, ne ovat esteettisestikin ihan ok.
Lidlin rintaliiveissä on paras hinta-laatusuhde, eli liivit ovat hyviä ja halpoja. Miinuksena se, että siellä ei ole rintaliivejä myynnissä jatkuvasti, vaan eriä silloin tällöin, ja mallit vaihtelevat kovasti. Kannattaa seurata mainoslehtisiä.
H&M. Sieltä löytyy ainakin tällaiselle B-kuppiselle parhaat ja edullisimmat rintsikat.
Mä käytän aina sellaisia toppeja, ovat paljon mukavampia kuin liivit.
Pienten rintojen kanssa voi mennä ilman liivejä. Urheillessa tosin urheilutoppi on jees.
Vierailija kirjoitti:
Pienten rintojen kanssa voi mennä ilman liivejä. Urheillessa tosin urheilutoppi on jees.
Kiitos mielipiteestäsi. Tässä ei nyt kuitenkaan kysytty, että voiko mennä ilman liivejä, vaan kysyttiin vinkkejä hyvän hinta-laatusuhteen liiveistä. Eli liivit on hakusessa.
Sopivanmalliset, niitä pitää mielellään ja ovat käytössä ne parhaimmat hinta-laatusuhteeltaan merkistä riippumatta.
Halvalla ei saa hyvää.