Riskit yhdenillan panossa (naisille etenkin)
Te, jotka raahaatte baarissa tapaamianne miehiä kotiin (tai menette heidän kotiinsa) - eikö teitä koskaan pelota riskit?
Jos sitä kännissä on jonkun vastaantulijan kanssa hinkannut muutaman hitaan, niin mistä sitä tietää, ettei vastapuoli ole täysin vinksahtanut?
Itse en uskaltaisi parin yhteisen askeleen jälkeen kutsua ketään kotiin. Entä jos siinä tulee pahoinpidellyksi? Väkisinmaatuksi? Menettää henkensä?
Kyllä mä sen tiedän, että yleisimmin pahoinpitelyt ja tapot tapahtuvat tuttavien kesken, mutta silti!
Kommentit (6)
samaa mieltä olen ja joskus miettinyt, kun en oo ite harrastanu, muuta ku exmiehen ja nykysen kanssa,ja hyvin on riittäny. oikeesti ei tosiaan kiinnosta sukupuolitaudit + muutkaan riskit. ite asias sainkin heti nykyiseltä mieheltä kondylooman, kun hän oli harrastanut useamman kanssa ja vieläpä ilman kortsua välillä, kun oli muka tuntenut paremmin ja usko hukkereiden sanoja...ettei oo mitään tauteja. mut eräskin tuttava-hukkeri sano kerran että kaikkihan valehtelee..ja varmaan moni niin tollasis piireis tekeekin. tai uskottelee ainakin itelleen ettei mittä hättä. ei vaan välitä. toisaalta joskus kiinnostas millin kokeilla, mut mitÄ oon muilta kuullu, ei oo sen väärti...
Nainen on kuitenkin se, joka jää toiseksi jos mies alkaa käyttää väkivaltaa. Täytyy sanoa, että jos olisin nainen, pelkäisin todella mennä/viedä jonkun tuntemattoman baarista kotiin.
Tuo kommentti itänaisista on tietysti totta, mutta koskee todella pientä marginaalia miehistä. Saa muuten olla melkoisessa koomassa ellei erota venäläistä tai virolaista suomalaisesta tytöstä!
Naiset harrastavat keskimäärin yhden illan seksiä huomattavasti enemmän kuin miehet.
Vierailija:
Naiset harrastavat keskimäärin yhden illan seksiä huomattavasti enemmän kuin miehet.
Kun siis keskimääräiset kerrat kai lasketaan jakamalla naisten/miesten panojen määrä naisten/miesten määrällä.
Olis heti pitänyt vääntää rautalangasta.. No ei se mittää.
KESKIARVO on tietysti molemmilla sukupuolilla sama.
MEDIAANI, eli ' keskimääräinen ihminen' on eri asia. Naisilla satunnaissuhteet jakautuvat tasaisemmin kuin miehillä. Esimerkki: Haastatellaan kadulla vastaantulijoita, 3 miestä ja 3 naista. Miehistä 2 on kokenut 1 yhdenillan jutun, 1 mies 14 kertaa. Yhteensä 16. Naisista 2 on kokenut 6, ja yksi 4 yhdenillan tapausta. Yhteensä 16.
Lopputulos: Satunnainen vastaantuleva nainen on harrastanut irtosuhteita enemmän, kuin satunnainen vastaantuleva mies.
Näin se on ollut ainakin vuodesta 1992. Sama tulos joka tutkimuksessa.
Sinulla on varmaan parempi tapa kertoa/kuvata tuo fakta?
Tilastollisessa analyysissä keskiarvo johtaa pahasti harhaan silloin, kun lasketaan hajontaa tai todennäköisyyttä jollekin ilmiölle. Kai sentään ymmärrät, että tässä tilanteessa keskiarvolla ei ole mitään merkitystä?
Käytännön lopputulos on, että naiset harrastavat irtosuhteita enemmän kuin miehet.
...vaikka kortsua käytettäisiinkin.
Vai onko se juuri se vaara, mikä kiehtoo?