Ben Johnsonista, 59, leviävä kiihdytysvideo villitsee somessa – aikansa kohujuoksijan hurja kunto hämmästyttää
Ben Johnsonista, 59, leviävä kiihdytysvideo villitsee somessa – aikansa kohujuoksijan hurja kunto hämmästyttää https://www.is.fi/yleisurheilu/art-2000008487696.html
Kommentit (7)
Ben on pitänyt itsensä hyvässä kunnossa.
Niin siis onko 59v puolittain haudassa jo? Mun ex-mies, ikää 56v vetää enemmän leukoja kuin koskaan, hiihtää 50km päivässä, urheilee jne. Ei ole muumio. Ei tuossa videossa olevan ketteryys ole mitenkään erikoista. Onhan hän entinen pikajuoksija.
Siis ottaa napakasti kolme askelta. Työikäinen mies. Ihmeellistä olisi vasta jos vaikka vetäisisi sen satasen johonkin aikaan tms. ei pelkkä lähtö. Käykää vaikka katsomassa eri ikäluokkien hallikisoja niin samaa näkee ihan livenäkin koko radan pituudelta.
katsoin monta kertaa enkä mitään kummaa huomannut, olen- ko sokea näkemälleni...
No tosi harva tuossa pysyisi mukana. Minkään ikäinen.