Voiko naisiin luottaa?
Ovat jotkut aikamoisia "juorukelloja". Naiset eivät osaa pitää salaisuuksia. Kun joku sanoo että: Minuun voi luottaa, niin minkätakia asioista juorutaan eteenpäin?
Kommentit (5)
Aivan samanlaisia juorukelloja on kyllä miestenkin joukossa.
Naisille kaikki ihmissuhteet ovat vain ihmissuhde peliä. Toisesta saatuja tietoja käytetään häikäilemättä hyväksi jos sillä voi ajaa omaa etua.
[quote author="Vierailija" time="30.03.2015 klo 09:23"]
Naisille kaikki ihmissuhteet ovat vain ihmissuhde peliä. Toisesta saatuja tietoja käytetään häikäilemättä hyväksi jos sillä voi ajaa omaa etua.
[/quote]
Ja miehethän tätä ei tietenkään muka tee, hohhoijaa. Kaikki ihmiset on samaa paskaa sukupuoleen katsomatta.
Samoin kuin miehiin. Joihinkin yksilöihin voi, joihinkin ei. Useimpiin voi joissain asioissa, mutta ei kaikissa. Yksinkertaista? No ei, mutta elämä ei ole vaikka joku ex mäkihyppääjä kuinka väittäisi.
Voi. Mutta ei kannata olla naiivi - oikeisiin ystäviin voi tiettyyn rajaan asti luottaa ja aina täytyy muistaa, että kuka tahansa voi pettää luottamuksen tässä elämässä.