HUS ON NOSTANUT VALMIUSTASONSA korkeimpaan mahdolliseen juuri äsken
Kommentit (22)
Siis tarkoittaako tuo sitä, että HUS on siirtynyt suuronnettomuustilaan? Vai onko olemassa vielä joku sitä isompi systeemi?
En ihan ymmärrä miksi sairaalat edes suunnittelee toimintansa mihinkään aikaan vuodesta niin että sairauspoissaoloja ei ole. Niitä on aina ja erityisesti niitä on juhlapyhinä.
No ne ottaa joulukoronan vastaan ja hoitajat menee töihin
Vierailija kirjoitti:
Siis tarkoittaako tuo sitä, että HUS on siirtynyt suuronnettomuustilaan? Vai onko olemassa vielä joku sitä isompi systeemi?
Ei se tarkoittaa joulupaniikkia joka aina sairaaloissa syntyy tähä aikaa vuodesta. Vähän sitä voi nyt lisätä tämä korona tilanne.
Vierailija kirjoitti:
Voi nyt perusta lomat
Ei niitä nyt enää ehditä perumaan. Kalliita työtunteja kuitenkin syntyy ylityötunneista hälytysrahoineen.
PANIIKKI ÄKKIÄ PANIIKKI PÄÄLLE ÄKKIÄ
Entä sitten? Meillä on erinomaisen tehokkaat ja turvalliset rokotteet, jotka ovat lopettaneet pandemian. Kun olet saanut rokotuksesi, niin voi huokaista helpotuksesta ja aloittaa normaalin elämän. Lisärokotteista ei ole myöskään haittaa - itse asiassa haluat ottaa boostereita mahdollisimman monta, sillä ethän jätä terveellisiä vitamiinejakaan syömättä.
Nyt on aika elää ja kokea - tanssia ja juhlia. Halata lähimmäistä ja iloita. Sanna ja hallitus ovat tehneet aivan uskomattoman upeaa työtä, kiitos siitä heille ❤️🙏 Pandemia on ohi ❤️🙏
https://www.verkkouutiset.fi/tehohoitolaakari-tilanne-vaatii-rajuja-toi…
Suomi munasi homman totaalisesti. Nyt se on herran haltuun, kuka selviää lievällä taudilla ja kenelle riittää tehopaikka.
Vierailija kirjoitti:
PANIIKKI ÄKKIÄ PANIIKKI PÄÄLLE ÄKKIÄ
Ei. Paniikki ja Politiikka ovat Saatanasta. Me emme tee mitään. Istumme perkele ja odotamme vaikka maa repeäisi. Näin Jyväskylässä.
Hesalaiset KUALEE kaikki, nyt sitä vessapaperia kaupasta ja äkkiä.
Omicron = moronic
Delta omicron = media control
Varautukaa taas!
Voidaanko jo lopettaa koronauutisointi, ketään ei kiinnosta?
Vain hetken kestää elämää, sekin synkkää ja ikävää.
Jo viideskymmenes rokotus auttaa. Ota sinäkin!
https://www.verkkouutiset.fi/ensitiedot-britanniasta-mikaan-ei-viela-vi…
Mikään ei viittas lievempään koronaan.
Joulusulku Suomeen❣️