Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Vauvakuvien tilauksen peruminen

Vierailija
15.09.2006 |

Mitä pitäs tehdä vauvamme yksivuotiskuvia ei kuulu vieläkään. Pojasta otettiin yksivuotiskuvat heinäkuun ensimmäisellä viikolla. Koevedokset saimme heinäkuun lopussa ja sen perusteella teimme tilauksen elokuun alussa. Tilauksen arvo n 200¿. Nyt on jo syyskuu eikä kuvia vieläkään kuulu. Emme kyllä enää haluakaan noita kuvia, kun näin pitkälle meni syksyyn. Eilen yritin soittaa kuvaajalle mutta ei vastannut puhelimeen. Miten pitäisi menetellä että saisi maksetun 100¿ takaisin, ei noita kuvia enää viitsi kenellekään antaa, niissä kuvissa poika on kesäkamppeissa. Harmittaa!!! Voisiko vaatia vahingonkorvauksia???

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
15.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Kaupan purku on kai mahdollinen. Soita kuluttaja-asiamiehelle, niin saat tarkat toimintaohjeet. Todennäköisesti antaa ohjeen, että lähetät kirjallisen vaatimuksen, johon kuvaajan on vastattava kahden viikon sisällä.

Vierailija
2/5 |
15.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

onhan se paskamainen tilanne kun ainutkertaiset 1v kuvat puuttuvat tai tulevat kuukausia myöhässä. Mielipahaa siitä vain saa. Se ei kuitenkaan oikeuta vahingonkorvaukseen, toki kaupan purku on mahdollinen, ota yhteys kuluttajaneuvojaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
15.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos teidän lapsen synttärit on kesällä, mikä ihme se on, että hän on synttärikuvissaan kesävaatteissa? Minä ottaisin kuvat kyllä.

Vierailija
4/5 |
15.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen aamun yrittänyt soittaa sinne, että missä kuvat ovat, ei vastaa, ei firman numero eikä omistajan numero. Käymään pääsen vasta kun mies tulee töistä ja tuo auton.



AP

Vierailija
5/5 |
15.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Me odotettiin kaukosäädintä, joka oli tilattu. Eikä vaan kuulunut. Paikallislehdestä sitten luimme yrittäjän kuolinilmoituksen :(.