Mikä ihme ton maria veitolan ongelma aina on??
Ihan hirvee viha anettea kohtaan ja inhoaa kristaakin. Anette on varmaankin koko kisan paras laulaja ja esiintyjä ja oli taas tosi hyvä.
Kommentit (9)
Veitola on mun mielestä muutenkin aika negatiivinen puheissaan
Kitteeläisenä ei voi osata puhhuu ruotssii ja sitku pittäis viellä yrittää puhhuu hessaa niinku palajasjalakaset statilaiset, niin sekasihan siitä mennee
Onko Maria Veitola siis Kiteeltä lähtöisin??
Sillähän oli tänään hauskaa itseironiaa
Mua ärsyttää kun se lähes joka jaksossa ottaa esille jonkun henkilökohtaisen asian, jota muut ei ehkä haluaisi suorassa lähetyksessä käsitellä. Esimerkiksi Leppilammelle kommentoi heti siitä onnettomuudesta ja Miralle sanoi jotain että "oon lehdistä lukenu sun vaikeasta elämäntilanteesta" viitaten avioeroon. Ei Mira varmaan olisi vatsataudistaankaan halunnut koko Suomen tietävän, mutta siitäkin piti sanoa tyyliin "hyvin vedit vaikka oot maannu koko viikon vessan lattialla" tms. Mitä seuraavaksi, "ei yhtään näyttäny vaivaavan ne sun peräpukamat, Arja"?!
Ja mikä se akka ylipäätään on kommentoimaan kenenkään esityksiä. Mitä hlvt se muka tietää laulamisesta tai musiikista yleensä. Raivostuttava kana.
[quote author="Vierailija" time="22.03.2015 klo 21:18"]
Onko Maria Veitola siis Kiteeltä lähtöisin??
[/quote]
New Yorkista on, siksi hänellä amerikkalainen aksentti.
Höh, se on viihdeohjelma, johon tarvitaan ja tarvittaessa tietoisesti luodaan jännitteitä, jotta katsojat jäisi närkästyneenä koukkuun. Onko jäänyt mediakritiikki koulussa opiskelemati tai peräti sisäistämättä?