Lue keskustelun säännöt.
Ehdottakaa mulle ehdokasta
22.03.2015 |
Mikä puolue olisi parhain näillä kriteereillä vai onko sellaista olemassakaan; maahanmuuttokriittisyys, keski- ja pienituloisten verojen lasku, asiantuntevat ja taitavat poliitikot ( ei mitään b-luokan julkkiksia siis) jotka osaavat pelata talousasioiden kanssa, ja ehkä jopa saisivat nostettua maamme tästä suosta, realistiset suunnitelmat talouteen
Kommentit (2)
Sanoisin, että Perussuomalaisten listoilta voi löytyä sopiva ehdokas. Siellä on toisaalta koulutettuja ja osaavia akateemisia ehdokkaita, että "kansanihmisiä", joten kannattaa varmaan tarkkaan tutustua ketä heillä omassa vaalipiirissäsi on ehdolla ja päättää numerosta vasta sen jälkeen.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Verojen lasku, asiantuntevat poliitikot ja maamme tilanteen parantaminen ei ole kaikki mahdollista. Jos siis löydätkin jonkun ehdokkaan, joka lupaa sinulle nämä haluamasi asiat, hän on utopistinen ja harhainen huijari.