Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Graco autobaby on liian pysty!?
12.09.2006 |
Sovitettiin tänään autoon Autobaby istuinta jalustalla, se jää ihan hirveen pystyyn!! Miten vastasyntyneen pää pysyy siinä niin ettei retkahda eteenpäin?
Kommentit (2)
Tuo on ihan turvallisuusseikkakin - lapsi ei pääse luiskatamaan törmäyksen tullen pääpuolesta. Eikös nykyäänkin autobabyyn tule mukana sellainen irroitettava " vauvasupistaja" , joka tukee ihan pienen vauvan päätä?
Oikein pitkiä matkoja varten ihan pienelle vauvalle kannattaa vuokrata esim. MLL:ltä turvavuode = autoon tarkoitettu makuukaukalo. Säästää vauvan selkää ja niskaa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Muutaman ekan viikon vauva näyttää surkeelta kaukalossa, mutta sitten asettuu jo paremmin. Kannattaa välttää autoilua muutenkin ekat viikot. Jos jotain sattuu, se on menoa.