Onko 14cm tarpeeksi paksu penis?
Saako tuolla paksuudella naiselle tyydytystä yhdynnässä?
Kommentit (16)
14 cm halkaisija on aika mötikkä. Joudutte varmaan useimmiten keksimään muita seksitapoja kuin penetraation.
Älkää kiusatko poikaa. Tarkoitti varmaankin ympärysmittaa. Ja pojalle sanoisin että kasvaisit muutamanvuoden jotta tulisi tänne palstalle.
Kyllä 14 cm ympärysmitta on kovin vähän. Ohuella ruikkii. Halkaisija alkaa olla jo sitä kokoa mitä keskimäärin tälle palstalle kirjoittavilla on vähintään, eli keskiluokkaa.
Ei mitenkään! Ainakin 50 cm paksu pitää olla!
Hyvän kokoinen tuo on. Varmaan vähän keskiarvon yläpuolella menee tuo mitta. Ja ympäryksestähän oli kyse...
Keskimääräinen vaijeri on 12-13 cm ympärysmitaltaan erektiossa, että ei tarvitse hävetä elävissä kuvissa yhtään. Nettikeskustelujen norsupyssyt ovat kokonaan oma tieteenlajinsa.
Ympärysmitaltaan 14 senttiä on reippaasti keskiarvon yläpuolella ja todellakin sellainen paksuus, jolla saa naiset huutamaan nautinnosta. Mitä olen itselleni ostellut dildoja kaupoista, niin ovat olleet aina alle tuon ja silti niillä olen nautintoa saanut. Omaat siis varsin ison peniksen, josta voit olla ylpeä :)
[quote author="Vierailija" time="01.03.2015 klo 11:52"]Ympärysmitaltaan 14 senttiä on reippaasti keskiarvon yläpuolella ja todellakin sellainen paksuus, jolla saa naiset huutamaan nautinnosta.
[/quote]Nyt en kyllä ymmärrä. Eihän koolla ole väliä?
Penisrenkaita on 3,5cm ja 4cm halkaisijalla, niin 4cm on itselläni aika napakasti rajoilla, että onko liian kireä vai ainoastaan napakasti sopiva. Siihen nähden 14cm ympärys on aika normi peli. Kortsua voi olla vaikea rullata päälle, mutta kyllähän ne joustaa.
Jos ympärysmitta on 14 cm, halkaisija on 4, 456338407 cm.
t. Insinööri Into
[quote author="Vierailija" time="01.03.2015 klo 15:06"]Jos ympärysmitta on 14 cm, halkaisija on 4, 456338407 cm.
t. Insinööri Into
[/quote]niin, jos penis olisi ympyrä profiililtaan. Mutta kun ei ole.
[quote author="Vierailija" time="01.03.2015 klo 18:32"]
[quote author="Vierailija" time="01.03.2015 klo 15:06"]Jos ympärysmitta on 14 cm, halkaisija on 4, 456338407 cm. t. Insinööri Into [/quote]niin, jos penis olisi ympyrä profiililtaan. Mutta kun ei ole.
[/quote]
Taitaa olla kyse insinöörin teoreettisesta mulkusta, joka on luonnollisesti täydellinen pyörähdyskappale.
Ei ole. Pitäisi olla halkaisijaltaan sellainen 25cm niin täyttäisi paikat.
T: Litrapillu