Arvostelkaa meidän joulumenyy suvulle! (N. 8 henkeä)
Sushi-tarjotin
Kebabrulla ja kermaperunat
Kinkku ja laatikot
Italiansalaatti
Jälkkäriksi jäätelö tai joku kakku plus kahvi
Tiedän et ei ihan perinteinen mutta meidän näkönen ja kaikki varmasti tykkää.
Kommentit (27)
Siitä löytyy varmasti tarjottavaa jokaisen makuun, koska tuollaiset tarjoilut olet suunnitellut. Ihan ok, jokainen syököön jouluna(kin) oman makunsa mukaan.
Vierailija kirjoitti:
Aika surkeeta olis omalle kohdalle osuessa. Onneksi minun ei tarvitsekkaan tuota syödä, vaan hyviä ruokahetkiä teidän jouluun!
Älä valita, anna jokaisen tehdä omanlaisensa joulu
Sinä tunnet itse vieraasi ja jos tuo on se, mistä tiedät heidän pitävän, niin eipä sitä kannata muilta kysellä. Pätijöitä täällä riittää. Ihan kivasti siinä on vaihtoehto kinkulle ja laatikoille niille, joille ne eivät maistu ja toisin päin. Hyvää joulua! :)
No jos teille maistuu ja tuntuu sopivalta niin mitä väliä on muiden mielipiteillä, joita on yhtä monta kuin on syöjiäkin.
Kauheasti lihaa. Onhan siinä tuo sushi, mutta missä kasvikset ja salaatti.
En söisi noista mitään, mutta onneksi ei tarvikaan.
Tuoresalaattia ehkä lisäisin, ja kasvisruokailijoille jotain. Muuten ok.
Kelpaisi mulle, mutta paria jouluherkkuani jäisin kyllä kaipaamaan. Turha niitä tosin on hommata jos kukaan ei niitä syö.
Kiva! Meillä voisi olla samanlainen. Jonkun vihersalaatin lisäisin siihen vielä.
Miksi kebabrulla? Eikö kinkku riitä? Teetko italiansalaatin itse?
Jos tiedät, että varmasti kaikille maistuu, miksi edes kysyt arvosteluja? Ei kai siinä mitään, jos maistuu.
Kuten pari muutakin on sanonut, että lisäisin jotain kasvista. Toki riippuu siitä, kuuluuko sushiin esim. avokadorullia joissa ei ole kalaa tai lihaa.
Jos tuossa on jokaisen herkkua, niin ihan kivaa. Omaan makuuni ne eivät ole ainakaan yhtä aikaa tarjolla olevina.
Ok muuten, mutta missä tuoreet salaatit .
Aika surkeeta olis omalle kohdalle osuessa. Onneksi minun ei tarvitsekkaan tuota syödä, vaan hyviä ruokahetkiä teidän jouluun!