Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ettehän ihmiset levitä mahatautia kiitos!!

Vierailija
09.02.2015 |

miksi sitä pitää levittää?! miksi pitää olla niin röyhkeä? Toki jos ei tiedä, että tauti tulossa, silloin sitä levittää tietämättään, mutta tietoisesti levittää ne se on RÖYHKEÄÄ!

Eräs tuttava täällä taas levittää tautia muille, oma lapsi oksentanut pe ja la, melko rajustikin, oli jo ihan kuivunut ja hilkulla ettei joutunut tippaan. Tänään sitten on toinen lapsi alkanut ripuloida eikä syö. Sunnuntaina ollaan mammakerhossa ja tänään sitten mennyt eräälle tuttavalle joka ei tiennyt että heillä on ollut mahatautia.

Sitten suututaan kun sanotaan.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun vastasyntynyttä meinas tulla kaveri katsomaan oksennustaudissa. Joku mammakerhokin on sellanen että vois sen nyt väliin jättää jos yhtään miettis miten monelle voi tuon tuskan siellä levittää :(

Vierailija
2/4 |
09.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No täällähän kerrotaan miten ihmiset käy töissäkin noroviruksessa, kun "on lusmua jäädä kotiin". Sitten ollaan töissä vessassa juosten, jos nyt vähän tulee paskat housuun niin ei se haittaa.

Seuraavalla viikolla kymmenen helvetin lusmua on saikulla vatsataudin takia. Onhan se nyt kumma kun ei pikku vatsataudissa töihin tulla !!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaverilleni ilmoitettiin hakiessaan lasta, että tytöllä on täitä. Kaverini suuntasi silti suoraan tarhasta HopLoppiin täipäänsä kanssa 'kun olin jo luvannut'. Iloisia täisaunoja kaikille hoploppaajille vaan!

Vierailija
4/4 |
09.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niinpä. Mun sisko toi kerran lapsensa mulle hoitoon, meillä lapsi sitten ei oikein halunnut syödä mitään. Kun kysyin syytä, kertoi olleensa vielä edellisenä päivänä vatsataudissa, ja taas alkoi hieman kuvottaa. Jippii, parin päivän päästä omat pienet lapset alkoi oksentaa. Sisko sanoi vaan että eipä hoksannut mainita. Tiesi siis etten olisi ottanut lasta meille jos olisin tiennyt.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kaksi