Kadonneen porilaistytön tapauksessa lukuisia outoja piirteitä
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015020819154124_uu.shtml
No onpa "outoja" piirteitä. Taitaa toimttajaa vähän harmittaa kun polsiisi ei ole tiedottanut juuri mitään.
Etsintäpartioita ei tietenkään lähetetty, koska ei tiedetty minne niitä pitäisi lähettää tai sitten poliisilla oli syytä epäillä että tyttö ei ole maastossa.
Miksi ihmeessä joku epäilyy vangitun kädessä olevan juuri palovaman? Ehkä häntä tyttö on purrut häntä tai käsi on satutettu kiinniotossa tms?
Pikkuteiden varsilla on rakennuksia, jotka voisivat sopia poletettavaksi. Ei siinä ole mitään ihmeellistä että tekijä päätyi sattumalta juuri tuohon rakennukseen. Mistäs tiedämme kuinka monella hän ehti pysäytyä ennen tätä?
Ei tuo olisi ensimmäinen helsinkiläinen joka törttöilee liikenteessä kotikaupunkinsa ulkopuolella, joten ei se seinäänkään peruuttaminen ole sattumaksi mahdoton. Oudompaa se minusta olisi jos hän olisi tahallaan peruuttanut juuri tuohon seinään.