Itellan laiska postinjakaja
Postinkantaja tulee hissillä ylös ja siitä edelleen alas hissillä joka kerros kerrallaan. No alhaalta tulee asukas joka tilaa hissin kesken tämän laiskan postinkantajan seikkailua. Asukas kuulee postinkantajan sanat alas asti: VOI VITTU! Siis kun hissi lähtee alas tämän laiskimuksen alta. Saanko sanoa että jakaja on maahanmuuttaja ja ihon väri tumma.
Tästäkö me maksetaan??! Ja tää oli jo toinen kerta viikon sisään.
Kommentit (3)
Itsellä oli monena kuukautena peräkkäin lehtiä jotka tuli viikonkin myöhässä, luettuna. Lehtien välistä saattoi tippua leivän murusia ja oli joskus ristikoitakin ratkottu. Ilmoitin postiin ja pian ilmoituksen jälkeen alueelle tuli uusi jakaja ja loppui tuo lehtien lukeminenkin.
Tuo paketti juttu on myös käynyt monesti meillekkin. Eikös näitä sanottu ninjoiksi?
Erittäin huonoa palvelua, ja huonompaan suustaan menossa.
Ilmoittaisin Itellaan kyseisestä tyypistä. Tuosta laiskuudesta puheen ollen, edellisessä osoitteessa odotin muutamaankin kertaan kotiin toimitettavaa pakettia/maksikirjettä, mutta postin tullessa sain vain lapun, että paketti ei ollut mahtunut luukusta ja voisin noutaa sen postista. Siis ilman, että jakaja olisi soittanut edes ovikelloa toimittaakseen paketin. Kerran aukaisin oven heti tällaisen lapun jälkeen ja sanoin jakajalle, että voin ottaa sen lähetyksen, jos ei kerran ole luukusta mahtunut. Jakaja vaan totesi, ettei ole mukana ja puolijuoksulla pakeni paikalta. Oli kai vain jättänyt "laiskuuttaan" isommat kirjeet yms. pois kärrystään.