Demarit haluaa estää päätöksenteon läpinäkyvyyttä Tampereella
Tampereen valtuuston kokousten videotallenteiden käyttö ja jakaminen, jotta ihmiset eivät pystyisi näkemään mitä valtuustossa puhutaan.
Juttu juontaa siihen, että demarit olivat tehneet paikkansa pitämättömiä väitteitä persun puheista valtuustossa. Kun puheiden valheellisuus osoitettiin videoiden myötä, halutaan ne nyt sensuroida kokonaan kansan näkyviltä.
https://mobile.twitter.com/MailVeikko/status/1458693772380934153
Kommentit (3)
Vasemmisto ei pelkää ja vihaa mitään muuta tässä maailmassa yhtä paljon kuin totuutta!
mielenkiintoista,pitäis jonkun tonkia päätöksia ja listata ketä vuosien varrel äänestäny mitä.omassa kunnassa ei ole missään taloustietoja, mitä minnekin maksettu en ainakaan löytänyt netistä tietoa . pöytäkirjoja löytyy ,muttei taloudenhoitoo kunnan.fiksummat vinkkejä mistä etsiä.
jostain veikkaus rahotteisista kampanjoista näkee et 100000 maksanu mitään toimintaa ja tulosta ei ole, ehkä joku viikon pili pali kurssi.näin meidän kunnan valtuustossa.
Saahan demarit yrittää toimia julkisuuslain vastaisesti. Kuinka järkevää se on onkin sitten toinen juttu. Perus kommunistimeininki.