Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

olenko suotta mustasukkainen?

Vierailija
11.11.2021 |

Olen ollut mun miehen kanssa nyt 1,5 vuotta. Oli aluksi ns. toinen nainen ja vajaa vuosi sitten hän erosi vaimostaan. Nyt tilanne on tämä, että ex-vaimo oli saanut jonkun äkillisen sairauskohtauksen, oli sairaalassa reilun viikon ja palasi vajaa viikko sitten kotiin. Miehellä on exänsä kanssa 4-vuotias lapsi ja tän sairastumisen takia exä väittää, ettei muka millään pärjää vielä kahdestaan lapsen kanssa, kun toipuminen vie aikansa.
Ja mitä teki mun mies?! Meni sinne entiseen kotiinsa huolehtimaan lapsesta ja kaiketi samalla ex-vaimostaankin. On ollut siellä nyt 4 vrk ja on ainakin viikonlopun yli.
Mä oon aivan epätoivoinen! Eilisiltana avauduin tilanteesa miehelle puhelimessa oikein kunnolla ja ilmeisesti hän laittoin jopa kaiuttimen päälle, niin seillä exäkin kuuli mun huudon. Ja lopuksi sain käytännöllisesti katsoen luurin korvaan. Oon ihan varma, että niillä alkaa synkata siellä liiankin hvyin ja mitä kaikkee taphtuukaan. Tiedän sen exän joskus sanoneen, että rakastaa miestään edelleen ja halusiai lapsenkin takia, että palaisivat yhteen.
Mies väittää, että meni sinne lapsen vuoksi, koska tämän äiti ei nyt muka pysty huolehtimaan siitä. Mun äiti ja sisko väittää mua vaan mustasukkaiseksi draamakuningattareksi. Ja mä en pysty muuta kuin itkemään.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan kahdeksan