Lue keskustelun säännöt.
Oulu rantalomakohteena huhtikuussa?
24.01.2015 |
Mietittiin tässä miehen kanssa keväälle lomaa. Norwegianilta katseltiin lentoja ja hintoja, Espanjaan näyttäisi pääsevän ainakin jopa reilulla 80 eurolla, mutta sitten sattui vielä edullisempi vaihtoehto silmään: Oulu.
Onko sää minkälainen tuohon aikaan? Onko kauheasti turisteja, hintataso millainen? Olisiko suositella hyvää hotellia? Mites tuo kulttuuripuoli?
Kommentit (6)
Varusteiksi riittää kevyet vaatteet. Pilkkihaalari ja karvalakki on hyvä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
xD vesi on kylmää vielä kesäkuussaki
Kulttuuria on huhtikuussa Oulun sinfoniaorkesterin konsertit, Adfams family musikaali ja Jari Sillanpää
Muistakaa ottaa rokotukset ajoissa( vesikauhu). Ja, siellä ei ihan kouluenglannilla pärjää.
Merivesi on aika viileää tuohon aikaan vielä, eikä kaikki altaat ole lämmitetty. Retkiä on monenlaisia, esim jäätietä Hailuotoon, tai uiden takaisin, jos ehtii jäät sulaa. Ruokapaikkoja on paljon, suosittelen rössypottua, paikallinen erikoisuus. Polliisia on syytä pelätä.