Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Musta olisi ihanaa olla pph

Vierailija
08.09.2006 |

Saisi touhuta kaikkea kivaa vaan muutaman lapsen kanssa, oppisi tuntemaan ne lapsetkin. (Vrt. päiväkodissa, missä aina harmitti, että ei voinut ratketa joka puolelle, eikä jäänyt aikaa mihinkään kivaan, kun aina piti rynnätä johonkin tärkeämpään tilanteeseen vaaraa estämään tms.) Ehtisi askarrella, leipoa lasten kanssa, käydä paitsi puistossa niin tuolla metsässä ja muissa kivoissa paikoissa, kirjastossa... ja sitten kuitenkin joku veisi ne lapset iltapäivän päätteeksi pois, eikä itse tarvitsisi huolehtia koko iltana nukkumaanmenoja ja pesuja sun muita - vasta sitten taas seuraavana aamuna.



Onkohan mulla jotenkin ruusuiset kuvitelmat...?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hohhoijaa sun kanssas.



-pph-

Vierailija
2/3 |
08.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla oli itselläni koko lapsuuden pph, jonka kanssa tehtiin kaikkea tuollaista koko ajan. Siksi varmaan ne ruusuiset kuvitelmat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan normaaleja lapsiperheen aktiviteettejahan nuokin mainitut ovat kuitenkin.

Saat olla aika tehokas, että ehdit tuon kaiken! Pukemiset, riisumiset ym. siirtymiset vie yllättävän paljon aikaa. Jos meinaat ehtiä tehdä pakolliset ruoka- ja siivousjutut työajal