Miksi seksin saaminen on epätasa-arvoista?
Olen kohta 40 v mies enkä koskaan ole saanut seksiä. Ymmärrän toki että asiaan vaikuttaa huonokuuloisuus, raajojen kauneusvirhe, käytän tekareita ja paínoakin on kieltämättä tuhdisti. Vapailla markkinoilla näillä eväin on vaikea vakuuttaa ketään.
Valtiovalta on kuitenkin huolehtinut muista tarpeista eikä kenenkään tarvi kärsiä nälkää, janoa tai hytistä ilman kattoa taivasalla.
Läheisyyden ja seksuaalisen kosketuksen kaipuu on yksi perustarpeista ja pahimmillaan sen tarpeen tyydyttämättä jättäminen on mitä helvetinmoista kidutusta. Suomi on solminut kidutuksen vastaisen sopimuksen, mutta käytännössä se kiduttaa osaa kansalaisiaan.
Vähäinen mahdollisuus kosketuksen kaipuun tyydyttämiseen on tehty seksin ostokiellolla käytännössä mahdottomaksi. Sen minä ymmärrän, enkä koskaan ostaisi seksiä, koska se ei se kuitenkaan tyydyttäisi läheisyyden kaipuuta.
Kysyttäessä poliitikoilta mitä asialle pitäisi tehdä tuskin kukaan uskaltaa ehdottaa mitään, koska aihe on tabu. Vammaisillahan ei voi olla mitään seksuaalisia tarpeita, ja jos onkin niin se on vähintäänkin pervoa.
Saamari että vituttaa. Onneksi nyrkki-kyllikki ei petä.
Kommentit (6)
Arvaa minkä takia miehet käy hakemassa avionaisia Thaimaasta?
Ei seksin osto muistaakseni ole kriminalisoitu muuten kuin jos siihen liittyy paritusta.
ps mulla on kaveri 45 ja neitsyt. Ainoa vika on paniikkihäiriö...
ap ikävä tilanne ja on eika epäreilua että kukaan nainen ei joudu olemaan puutteessa vasten tahtoaan jos vain laskee rimaa niin aina on jonoa
Käy ihmeessä paikallisessa Thai hieronnassa.