Mitä hyvää sinulle tänään tapahtui?
Kun tulin töistä kotiin valmistautuneena tarttumaan lumikolaan, oli yllätyksekseni naapuri ajellut konevoimalla lumet myös minun pihastani :)
Kommentit (12)
Näin mieheni. Hän joutui lomamatkallamme sairaalaan henkeä uhkaavassa tilassa kauas perheestään. Sain olla hänen kanssaan tunnin, pidettiin kädestä ja itkettiin.
Tapasin ystäväni kahvittelun merkeissä ja oli oikein rattoisat tunnit. Kotiin tullessa oli piha kolattu. Kiitos myös naapurin, joka lumilingolla ottaa aina toisinaan. Kotona ollessani ja mieheni saapuessa kotiin tuli yllätys. Ostanut meille lomamatkan. Ihanaa, kun on tiedossa hurmoksellista aikaa kahden.
[quote author="Vierailija" time="14.01.2015 klo 00:04"]Näin mieheni. Hän joutui lomamatkallamme sairaalaan henkeä uhkaavassa tilassa kauas perheestään. Sain olla hänen kanssaan tunnin, pidettiin kädestä ja itkettiin.
[/quote]
Saako udella mitä miehellesi kävi? :(
[quote author="Vierailija" time="14.01.2015 klo 00:07"][quote author="Vierailija" time="14.01.2015 klo 00:04"]Näin mieheni. Hän joutui lomamatkallamme sairaalaan henkeä uhkaavassa tilassa kauas perheestään. Sain olla hänen kanssaan tunnin, pidettiin kädestä ja itkettiin.
[/quote]
Saako udella mitä miehellesi kävi? :(
[/quote]
Äkäinen keuhkokuume ja siitä seurannut sokkitila. En jäänyt leskeksi, eikä lapsi isättömäksi. Kiitos siitä!
Jaksoin juosta lenkin tavoitteeni mukaisesti.
Ovulaatiotesti näytti hymynaamaa ja harrastimme hyvää seksiä miehen kanssa. Pelasti päivän.
Ymmärsin pitäväni itsestäni tällaisena kuin olen. Siis 15 kiloa ylipainoisena ja jo nelikymppisenä hiukan harmaantuvana roikkutissisenä akkana. Väläys sattui kuntosalin saunassa, kun satuin näkemään lasioven läpi toisen samanlaisen naisen häpeillen vilkuilemassa ympärilleen ennen kuin kehtasi ottaa pyyhkeen ympäriltään ja mennä pikaiseen suihkuun.
Sain vihdoin kunnon lämpimät talvikengät ja sain heittää viime keväänä ostamani jo reikäiset ja pohjasta haljenneet kengät roskikseen :D
Soitin kaverille, joka olikin yllättävän hyvällä tuulella ja puheliaalla päällä. Tuli hyvä mieli mullekin.