Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mun orgasmijärjestelmässä on jotain vikaa.

Vierailija
13.01.2015 |

Olen ennen ollut todella herkkä laukeamaan jopa suudellessa, mutta mitä vanhemmaksi käyn, sitä vaatimattomimmiksi ja vaikeiksi orkut käy - jopa itse tuotettuna. Poissa on se kehon ultimaalinen kouristus vaan orkku ikäänkuin katkeaa ja sulaa pois juuri kun sen kohokohdan pitäisi tulla. Oloni on lauennut muttei varsinaisesti tyydytetty. Tähän orgasmittomuuden huiputtamattomuuteen kuuluu myös se ettei mulla ole enää seksihaluja, en kiihotu enää muusta kuin elokuvista ja unista (tosin mieheni ei ole mikään viettelijä joten sekin osa ongelmaa). En paljoa edes ajattele seksiä, paitsi jos oon yksinäinen ja masturboin yleensä vain seksiunen jälkeen koska silloin kehon energiat ja halut ihan ok.

Oon 35 eikä lapsia joten ei kai sen seksin pitäs näin nuorena olla ongelmallista.

Mitäs nytten?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, kaikkihan taalla mainostaa, etta synnytyksen jalkeen seksi on paaaaaaljon parempaa :)

Vierailija
2/3 |
13.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo vaatii varmasti tarkempaa perehtymistä, mutta asia on varmasti hoidettavissa. Kannattaa kuitenkin käyttää asiantuntijaa.

t. Orgasmijärjestelmäanalysaattori

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulle on myös käynyt noin lähempänä 40 ikävuotta. Orgasmi ei ole enää mikään tajuton nautinto vaan vain semmoinen melko mitätön, melkein lässähtävä laukeaminen, joka kyllä vie puutteentunteen muttei itsessään ole kovin kummoinen kokemus. Ja sama mullakin ettei seksi enää muutenkaan juuri ole ajatuksissa eikä kiinnosta käytännönkään tasolla. Olen ajatellut että tämä on ihan luonnollista ja hormonaalista, muitakin esivaihdevuosivaivoja kun on alkanut esiintyä (esim. menkkakierron lyheneminen). Kroppa alkaa kertoa, ettei enää niitä lapsia tarttisi tehdä, joten ei tarvi seksiäkään :)

Ja minullehan se käy kun olen sinkku, hyvä vaan ettei tarvi jaksaa miehiä metsästää, kun ei edes seksiä tee mieli.