Seinäjoen keskussairaalassa nuorin koronapotilas on 12-vuotias: vaikea hengitysvajausmuoto. Keuhkokuvat ovat pahannäköisiä. Keuhkot ovat vaurioituneet pahoin ja niistä voi jäädä pysyviä jälkiä. Ja on jäänytkin
Kommentit (11)
Vissiin sullskin joku vajaus kun otsikkoon kaiken tungit.
Toivottavasti lapsi huostaanotetaan, jos paranee. Mitähän mahtaa vanhemmista tuntua, kun aiheuttivat vakavan sairauden lapselleen antivaxx -hörhöydellä..
No niin tätä olemme odottaneet! Paniikki päälle! Kikki lapset rokotuksille!
Kuka lääkäri tätä on kommentoinut?
Hallitus vähät välittää lapsista, koulut auki jne. 11- vuotiaasta alkaen ei voi edes saada rokotusta.
Alkaa näyttää todella vastuuttomalta Marinin biletys.
Kaikki tarinat sairastuneista puuttui kokonaan ja puuttuneet. Eikö ole tullut mieleen miksi? Siksi koska etäkouluja ei olla haluttu pitää uudestaan.
Muistatteko kuinka kivenkovaan väitetty että lapsiin ei tartu vaikka tarttunut koko ajan ennen deltaa. Samat lastenlääkärit jotka töissä lääketeollisuudella.
Media on töysin poliittista lääketiedettä nykyään. Kannattaa seurata maailmalta muutakin kuin tätä cnn sovittua soopaa.
Joko tuolla on erittäin vaarallinen mutaatio tai meidän sairaaloissa on nyt paljon lapsia.
Hallitus ei välitä lapsista!
Vierailija kirjoitti:
Toivottavasti lapsi huostaanotetaan, jos paranee. Mitähän mahtaa vanhemmista tuntua, kun aiheuttivat vakavan sairauden lapselleen antivaxx -hörhöydellä..
Tämähän se lapselle paras käänne olisi, että huostaanotettaisiinkin, ei kun…
– Sehän tästä covidista vaikean tekee, että se iskee sinne keuhkoihin, alahengitysteihin ja tuhoaa keuhkoja, muistuttaa Jokisalo.