Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

r-testi voiko reagoida ovikseen?

Vierailija
28.12.2014 |

Menossa kp 21/30-35 ja oviksesta ei varmuutta vaikka kovasti koittanut tikutella. Suht vahvoja viivoja sain kp 14-16, Olemme lähdössä uv risteilylle ja juhlimaan, joten päätin tänään testata

http://aijaa.com/487JIy

Kuvaan en saanut vangittua hentoista viivaa, mutta myös mies sanoi heti että näkee viivan.

(Ylempänä siis ovistesti ja alhaalla r-testi tehty samaan aikaan.)

Mietin voiko hentoinen v.punainen viiva johtua mahdollisesta oviksesta vai voiko näyttää jo alkavan raskauden? Olen ihan uusi näiden juttujen kanssa joten en tiedä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
28.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ei voi. Mutta ei tuossa mitään viivaa ole kyllä.

Vierailija
2/5 |
28.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Livenä viiva kyllä näkyy, vaikkakin hentoisena ja sen takia kysyinkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
28.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="28.12.2014 klo 17:38"]Livenä viiva kyllä näkyy, vaikkakin hentoisena ja sen takia kysyinkin.
[/quote]

Otapas kuva ja laita tänne, jossa se näkyy.

Vierailija
4/5 |
28.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos näet 2 viivaa olet raskaana. Viivojen tummuus epäoleellista.

Vierailija
5/5 |
28.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Raskaustesti ei reagoi ovikseen, mutta ovistesti reagoi raskauteen. Eli jos on hentoinenkin viiva jossa väriä niin raskaus se on. Toisaalta olet testannut niin aikaisin, että aika iso prosentti raskauksista menee vielä kesken niin että menkat tulevatkin ajallaan tai melkein ajallaan. Itse olen saanut ekat hennot viivat raskaustestiin 7 päivää oviksesta, siitä ne sitten hiljalleen vahvistuivat. Tee huomenna vielä mahdollisimman väkevästä aamupissasta uusi testi niin näet onko yhtään vahvempi :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kaksi viisi