Hyvänmakuinen proteiinipatukka?
Kuulemma oikeasti hyviäkin on olemassa, vinkatkaa?
Olen sokkona maistanut paria, ja olivat superkitkeriä.
Kommentit (34)
Ainaki toi valkosuklaakeksi oli ihan järkyttävää! Jauhoista ja yksinkertaisesti pahaa, niinkuin tähänm mennessä kaikki maistamani Leaderit
Hyviksi sen sijaan todettuja; fastin mansikka-valkosuklaa ja kookos, gainomaxin patukat (etenkin mustikka), sekä goodlifet, joita saa fitnesstukusta. Tällä hetkellä menossa goodlifen nutty peanut, ja joka kerta hämmästyn sen mausta :D miten proteiinipatukka voi maistua samalle snickersin kanssa?
aivan suusasulava on toscakakku ja valkosuklaakekai :)
25 lisää, että myös lidlin patukat on listan kärkipäässä! Esimerkiksi se pieni euron maksava mustikan makuinen...niin hyvää! Ostan monesti herkuksi :)
[quote author="Vierailija" time="28.12.2014 klo 01:08"]Lidlin protskupatukat on ihan kun karkkia, mutta niissä on vaan 0,9g sokeria!! Suosittelen todellakin, varsinkin lakua ja toffeeta. sportyfeel!! Ja mainitsen vielä, että muita patukoita en voi syödä teollisen maun takia
[/quote] oho, taidan kokeilla
Semmonen pieni, hitsi kun en muista nimeä, mansikkaa se on, ja hyvä on.
Minkä hintaisia noi Lidlin patukat on, ja mitä makuja kannattaa valita? Entä onko joku kokeillut lidlin proteiinivanukasjauhetta, onko millaista?
Fastin sports -proteeinipatukka minttu-suklaa on hyvä noiden lidlin ja fit -patukoiden lisäksi :) Lidlin maksaa isommat jotain 1,5e paikkeilla..alle 2e kuitenkin.
Tykkään allevon valkosuklaa mustikasta.
QUEST peanut butter cravings "suklaakupit" ovat ainakin ihan järkyn makuisia, hyi.
[quote author="Vierailija" time="28.12.2014 klo 14:58"]
QUEST peanut butter cravings "suklaakupit" ovat ainakin ihan järkyn makuisia, hyi.
[/quote]
ja hintakin oli melkein 4 euroa...never again.
En tiedä kun en käytä, mutta ystäväni tekee itse proteiinipatukkansa.
En enää muista mitä sanoi että niihin laittaa, mutta pähkinöitä, hunajaa, (kuivattuja?) marjoja, suklaata ymv. mistä saa energiaa. Sekoittaa massan ja laittaa folion sisään, muistaakseni osaa "kuivattaa" hetken uunissa miedolla lämmöllä, netissä lienee ohjeita?
Midtä muuten tilaatte näitä, siis useamnan kappaleen pakkauksina?
Fitbar on tosi hyvää. Siinä on sen Jutan kuva. Mm. Juustokakku
[quote author="Vierailija" time="27.12.2014 klo 21:33"]
aivan suusasulava on toscakakku ja valkosuklaakekai :)
[/quote]
muistatko mitä merkkiä olivat?
Ap kiittää vinkeistä, kävin Lidlin kautta ja ostin vinon pinon erimakuisia prodepatukoita. Tähän mennessö olen maistanut niitä pieniä(jugurtti-mustikka ja joku marjainen jugurtti...) ja molemmat todella herkullisia :)
Fitbar-patukat ja Lidlin patukat, esim. se suklaa-protskupatukka. En muista nyt sitä Lidlin merkkiä.
mistä noita fit bar-patukoita saa?