Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

LA syyskuussa 2015

25.12.2014 |

Löytyykös vielä muita syyskuun mammoja? Viime viikolla testasin haalean plussan ja tänään sit tulikin jo oikein vahva. Ennestään kaksi poikaa joten nyt toivotaan että seuraava tulokas olisi tyttö. 

Kommentit (107)

1/107 |
27.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä olisi eilen vahvan plussan saanut, joka odottelee ensimmäistään. Laskettuaika on 4.9 :)

2/107 |
27.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Myös täällä olisi esikoistaan odottava ja laskettu aikakin sattuu päivälle 4.9 :) Haamuja tuli jo maanantaina ja tiistaina mutta keskiviikkona sitten selkeä plussa ja torstaina digitestiin "raskaana 2-3". Takana siis vain yksi inseminaatio, joka tehtiin 12.12.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
3/107 |
27.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heippa,

täällä myös yksi juuri plussannut :) Jouluaattona aamulla saapui paras joululahja, tuplaviivat ❤️

Tapanina vahva plussa heti toiseen testiin. Ensimmäinen tulossa, tässä sitten vaan ihmetellään jo totutellaan ajatukseen.. On tämä ihanaa, kaikki on niin uutta ja ihmeellistä

Vierailija
4/107 |
28.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onnea kaikki plussanneet! :) Täällä myös plussattu ja odotetaan ensimmäistä, laskettu aika omien laskujen mukaan 1.9 :) Perustin tuonne syyskuulaisille oman ryhmän, siellä myös tiedot miten liittyä facebook-ryhmään :) 

http://www.vauva.fi/keskustelu/ryhmat

Ja sieltä Syyskuun vauvat 2015 

manita 4+5

5/107 |
28.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä myös jouluaattona parhaan lahjan saanut. Piti muutama testi tehdä, ennenkuin mieskin asian uskoi. :) LA olisi 2.9. 

6/107 |
29.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oi ihanaa että täällä on jo ryhmä valmiina :)

Soitin tänään jo neuvolaan ja sieltä laskettiin mulle lasketuksi ajaksi 1.9. Tarkentuu sitten np-ultrassa :)

Facebook-ryhmäänkin ilmoittaudun mielelläni.

Suljetussa ryhmässä sitten lisää infoa  :)

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
7/107 |
30.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varovasti ilmoittaudun myös mukaan. Laitoin liittymispyynnön tuonne salaiseen ryhmään.

8/107 |
30.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uusintatesti tänään ❤️ LA 2.9 omien laskujen mukaan. Huomenna soittoa neuvolaan

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/107 |
30.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Liinulee, eipä vois paljon selvempää tulosta tulla <3

10/107 |
31.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onnittelut kaikille odottajille!:) Uuden vuoden aatto-aamuna eli tänään tuli plussa. Onpahan ikimuistoinen päivä. <3
Ensimmäistä lasta odotetaan. Epätodellista vielä vaikka kropassa huomaa jo muutoksia. Onko muilla jo tuntemuksia?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
11/107 |
02.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olis kiva päästä ryhmään mukaan...

12/107 |
04.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onneksi olkoon jo plussanneille! Täällä vasta odotellaan menkkojen alkamista, että pääsis testaamaan ;) Toivottavasti tulee plussaa testiin viikon-kahden päästä niin pystyn ilmottautumaan ryhmäänkin. Ai niin, meillä tämä ois kolmas lapsi ja luultavasti se viimeinen lisäys perheeseen :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
13/107 |
04.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä myös syyskuun alussa esikoisen LA. Uudenvuoden aattona eka haalea plussa ja tänään clearblue digitalilla vahvistin. Laitoin liittymispyynnön ryhmään. :)

14/107 |
04.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä olisi tyhmä kysymys...mutta osaisiko joku vastata? Haluaisin myös liittyä ryhmään, mutta mietin että näkyykö se muille mun Facebook-kavereille jos liityn tohon ryhmään? En haluaisi vielä paljastaa tätä kaikille...:) Kiitos jo etukäteen..täällä ensineuvola-aika varattu ja ultran meinaan varata huomenna. Oon onnesta soikeena ja mieskin alkaa pikkuhiljaa sisäistämään tilannetta! :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
15/107 |
04.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laitoin nyt liittymispyynnön tonne salaiseen ryhmään..Facebookissa ei taida ryhmää vielä ollakaan? :)

16/107 |
04.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Fb-ryhmä on salainen, ei näy muille :) ei edes liittyminen. Manita hoitaa sitä ryhmää ja liittymistiedot sinne löytyy täältä suljetusta ryhmästä LA syyskuussa 2015.

17/107 |
04.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

EIKÄ! Vaan siis se ryhmä täällä on nimeltään SYYSKUUN VAUVAT 2015! :)

18/107 |
04.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen yllätysplussaaja. ClearBlue näytti 3+ eilen (lauantaina 3.1.15). Luullakseni LA olisi siten syyskuussa 2015. Lääkärikäynti sen varmistanee, minulla on epäsäännöllinen kierto ja itse asiassa koko viime vuonna 2014 minulla ei kertaakaan ollut luomukiertoa, vaan kaikki peräti neljä vuotoa on saatu lääkkeillä aikaiseksi. Siksi tämä onkin varsinainen yllätys ja vaatii sulattelua. Yksi lapsi meillä on, iso tyttö jo :). 

Tätä asiaa on vasta nyt reilu vuorokausi kummasteltu ja tunteet heilahtelevat laidasta laitaan, ilosta suruun, kauhusta positiiviseen jännitykseen. Ikääkin kun jo on, niin... No, ilmoittaudun kuitenkin minäkin tänne. On mukavampi käsitellä näitä asioita ja tunteita muiden odottajien joukossa. Niin ainakin oli ensimmäisellä kerralla, silloin vuosia sitten :).

19/107 |
05.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heippa vaan kaikille! Ajattelin liittyä mukaan, laittelin pyynnön tuonne ryhmäänkin...

Kaikki on taas niin uutta ja jännittävää :)  omien laskujen mukaan la osuisi 4.9.

Kokemusta on jo ennestään neljästä raskaudesta, sikäli olen hieman "vanha" odottaja.

Todellakin neljä tytärtä on, vanhin 19, sitten 18, 13 ja nuorin 10. Olin jo vakaan päätöksen tehnyt että lapsiluku on täynnä, muta kuinkas sittem kävikään... ;) Ja itselläkin ikää jo 38.

Mutta mukava jakaa näitä tunteita toisten kanssa.

 

20/107 |
05.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tervetuloa mukaan, liittykää myös FB-ryhmään (ohjeet täällä suljetussa ryhmässä), siellä on ainakin mielestäni helpompi jutella :)