Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokoomus nro1 koronapassittaja

Vierailija
16.10.2021 |

Kokoomus ollut ylimpänä koronapassin ajamisessa, poissaoloilla äänestyksestä minimoi kannatushaitat

Täydellistä laskelmointia, jolla jallitetaan kansanlampaita.
Kokoomus on tätä koronapassia elinkeinoelämän kanssa ajanut kaikkein vahvimmin koko ajan, arvatenkin globalistieliitin ohjaamana.

Kokoomus oli puuhaamassa elinkeinoelämän bisneksiä avittavaa koronapassia, mutta puolueesta oli ylivoimaisesti eniten kansanedustajia poissa koronapassiäänestyksestä, jotta puolueesta löytyy niitä, jotka voivat myöhemmin jeesustella etten äänestänyt koronapassin puolesta. Tämähän on tärkeää kun kokoomus koittaa kerätä epävarmojen persuäänestäjien ääniä. Kokoomus on puolue joka maksimoidakseen kannatuksensa vaaleissa, koittaa myydä jokaiselle jotain, vaikka on selvää kenen etua puolue lobbaa.

Kokoomuksen kansanedustajat jopa vaativat koronapassin laajentamista työpaikoille, kuten mm. Italiassa on tapahtunut. Kokoomus vie meitä rokotepassidiktatuurin dystopiaan ja täyteen totalitarismiin. Se palvelee suurpääoman ja elinkeinoelämän etua.

”Ei piikkiä, ei töitä” – Kokoomuksen kansanedustajat vaativat rokotepassia työpaikoille

Kokoomus, joka puolueista innokkaimmin ryhtyi markkinoimaan koronapassien ottamiseksi käyttöön myös Suomessa EU-komission esityksen mukaisesti, esittää nyt lakimuutosta, jolla mahdollistetaan rokotepassit eli ts. pakkorokotukset työpaikoille maailmalla nähdyn "no jab, no job" -agendan mukaan.

Kokoomus: Suomessa otettava käyttöön rokotepassi palvelujen saamiseksi (9.4.2021)

Kokoomus vaatii rokotepasseja myös työpaikoille

Vastalauseessa valiokunnan mietinnölle, kokoomuksen kansanedustajat Mia Laiho, Pia Kauma ja Terhi Koulumies toteavat, että ”on tärkeää, että Suomessa ollaan viimein ottamassa käyttöön koronapassi”, mutta valiokuntaryhmän mukaan esitys ei ole tarpeeksi ankara ja kattava. Ensinnäkin he vaativat vastalauseessaan koronapassiin kuuluvien säädösten kestävän ainakin vuoden 2022 loppuun saakka.

Vastalauseen lausumaehdotuksissa kokoomus esittää:

”Eduskunta edellyttää, että hallitus valmistelee esityksen, että hallitus valmistelee työaikalainsäädännön muutokset, jotka mahdollistavat työnantajalle mahdollisuuden vaatia koronapassia myös työntekijöiltä.”

Kokoomus haluaa jokaiselle rokotetulle henkilölle rokotetodistuksen. Sen saaneet voisivat lähteä kotoa kirjastoon, kahvilaan, ravintolaan tai konsertteihin, eli palata pikkuhiljaa normaaliin elämään. Avataan Suomi turvallisesti – rokotetodistus tulee ottaa käyttöön. @PetteriOrpo
https://mobile.twitter.com/kokoomus/status/1380168947828469764

Koronapassiäänestys:
105 jaa 1+5 = 6
33 ei 3+3 = 6
60 poissa 6+0 = 6

666 ja vielä 33 vapaamuurarien mestariluku

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi kaksi