Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Olen niin pettynyt, diakonia..

Vierailija
12.12.2014 |

Saatiin tuttavalta neuvo, että kävisimme diakonissa kysymässä avustusta jouluksi, kun meillä on ollut viime kuukaudet aika tiukkaa. Toiveikkaana laitoin sähköpostia, ja parilta virkailijalta toiselle pompottelun jälkeen oikein mukava nainen vastasi, että toki, tulkaa hänelle ja katsotaan jos he voisivat jotenkin auttaa.

 

Tänään lopulta oli aika.. Huomasin viestin, että hei! Tuletko hieman myöhemmin tänään, minulla on aika kiireinen päivä? No, menin kuitenkin diakoniaan sovittuna aikana, kun olin hankkinut kyydin ja lapsen hoitoon siksi ajaksi. Istuin siellä kaksi tuntia, muut työntekijät tekivät lähtöä, eikä tämä jolla meille oli aika, ilmoittanut itsestään mitään, ei ollut edes töissä.

 

Jäi niin pettynyt olo, vaikken ollut edes odottanut mitään. Nyt ymmärrän, kun ihmiset puhuvat miten "sossun luukulla pompotellaan", kyllä aikalailla nöyryyttä vaatii mennä jotain apua pyytämään, kun se tällaista pomputtelua on. Nyt ei mitään tietoa, kuuluuko tästä ihmisestä edes enää mitään.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
12.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi kurja:(

Vierailija
2/2 |
12.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisko tullut jotain yllättävää hänellä? Kurjaa kannaltasi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla