Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hammassärky?

Vierailija
27.11.2014 |

Viime viikonloppuna alkoi hammassärky. Ei ollut aluksi paha ollenkaan, burana ja kipu oli poissa, mutta tuossa ma-ti takahammas oli niin kipeä ettei pureskella voinut. Burana auttoi mutta sellainen paineen tunne jäi. Ja kipua oli jos jotain pureskelin, se selvästi ärsytti hammasta. Toisaalta se ei ollut varsinaisesti se hammas jota särki vaan ikenet? En tiedä, jotain sieltä alueelta.
Yritin soittaa hammaslääkärille aikaa mutta meidän kaupungissa jos särkee yms on mentävä keskussairaalaan joka on todella kaukana. Tänään saisin auton lainaan mutta kappas kummaa, eipä hammasta satu. Pureskelemisesta tuntuu hieman mitä tuossa vähän suklaata laitoin suuhuni mutta ei muuta ole.
Eli mennäkö vai eikö mennä hammas päivystykseen?
Onko kellään ollut tälläistä kummaa kipua? Lähtikö itsestään, palasiko takaisin?
Mitä tämä on?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mee tarkistuttaa?

Vierailija
2/2 |
07.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten paikantaa särkevä hammas?

Lapsi ei osaa sanoa mikä hammas särkee. Onko tavallista, että hammassärky tuntuu lapsen mielestä tulevan eri hampaasta? Tässä oli vastaava tapaus http://autisticjungle.blogspot.fi/2005/05/hammassarky.html

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi yhdeksän