Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Poliisi tutkii sosiaalijohtajan sanomiset

Vierailija
26.11.2014 |

luki Savon Sanomissa.

Miksi Eerikan jutussa sai paljastaa kaikki tapahtumat, joita lastensuojelu oli tehnyt ja jättänyt tekemättä, mutta ei tässä? Ihan asiallisella ´mielellä kysyn. Ehkä Eerikankan surmaan liittyviä lastensuojelutapahtumia ei olisi saanut tuoda julkisuuteen?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lastensuojelun tekemiset saa paljastaa, mutta sen asiakkaan tekemisiä ei. Tietysti niitä on vaikea erotella toisistaan, enkä tiedä, että mitkä tiedot tässä ovat olleet niitä salassapidettäviä. Vai onko niitä edes julkaistu ja toimittaja ottanut yhteyttä poliisiin.

Vierailija
2/3 |
26.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No eihän muuta ole paljastettu, kuin että kontakteja on ollut, ei mitään yksityiskohtia?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Erikan tapauksessa niitä tietoja medialle antoi kolmas osapuoli, esim. Usea ilmoituksen asiasta tehnyt, Erikan äiti ja naapurit yms.
Nyt 15 minuutista julkisuudessa nautti vt. Sosiaalijohtaja. Mä ihmettelin hänen lausuntoja jo sunnuntaina, mutta hyvä että asia virallisesti tutkitaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä kuusi