Puolustusministeriö huolestui venäläisörkin projektista Saimaalla
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
Ensimmäinen kommentti oli juuri se mikä itselleni tuli mieleen. Olemme idioottikansaa.
Olemme idiooottikansaa, jossa lisäksi yhdistyvät lapsenomainen sinisilmäisyys ja giganttinen tyhmyys sekä pilviähipova orjamentaliteetti.Kuinka on mahdollista, että tällainen kansa on voinut selvitä kaikista hostorian haasteista tuhoutumatta sukupuuttoon.
Hahaa, minusta on hauskaa kun isotkaan kihot eivät näytä ymmärtävän Venäjästä mitään.
Luullaan että joku rikas sieltä haluaa rakentaa tänne majan, koska täällä on niin ihanaa ja vapautta! Todellisuudessa onkin KGB-mies, joka on vannonut elävänsä ja kuolevansa Venäjän puolesta. Tiedustelut on tehneet siitä rikkaan bisnesmiehen peitehahmon, joka sitten laitetaan rakentamaan tukikohtaa vastustajamaihin tms.
Venäjä on paljon enemmän kuin maa. Se on oma kulttuurinsa. Jopa oma mantereensa. Jokaista venäläistä velvoittaa esi-isien, Siperian ja Keski-Aasian, Euroopan valloittajien perintö.
Ei edes Boris Berezovsky "paennut" Britanniaan, koska tykkäisi läntisestä maailmanjärjestyksestä ja näennäisestä vapaudesta, vaan koska hän halusi hallita Venäjää - ja se ei nyt tähän maailmanaikaan onnistunut. Elämänsä ehtoolla hän kirjoitti kiivaasti vastustamalleen Putinille, että päästä minut kotiin, Äiti-Venäjälle kuolemaan. Ei päässyt, vaan hukkui yksin Britanniassa kylpyammeeseensa. Koska on yksi asia, mitä Putin ei voi antaa anteeksi: petturuus.
Tekstitykset käyttöön niin ymmärtää Venäjän:
Ensimmäinen kommentti oli juuri se mikä itselleni tuli mieleen. Olemme idioottikansaa.