Ensimmäinen Lidl-tuote, johon en ole tyytyväinen!
Nimittäin Lidlin Cien huulurasva! :D Piti nopeasti katsoa vaan jotain, kun huulet oli tosi rohtuneet ja kipeät. Lidlistä oli loppu ne vähän kalliimmat hoitorasvat, joten otin jonkun Cienin "tehohoito rohtuneille huulille" paketin, jossa tuli kolme huulirasvaa.
Ensinnäkin tää maistuu ihan kammottavalle, siis niin vahvalle että kun tätä laittaa niin maistuu suussa pitkään vaikka koittaisi olla niin ettei rasvaa mene suuhun.
Toisekseen, tämä värjää huulet valkoiseksi! :D Tosi huomaamatonta ja kivaa, kun rasvaa saa olla laittamassa koko ajan.
Ja kolmanneksi, tuntuu oikeasti ettei tämä tee mitään. Muuta kuin saa minua näyttämään idiootilta valkoisine huulineni.
Kommentit (6)
Harvat huulirasvat on kovin hyviä. Perus-Labellot ja Blistexitkään eivät juuri auta todella pahassa tilanteessa. Vaseliini on kuningastuote!
Itse olen pettynyt Lidlin juustonaksuihin :) eikä Lidlissä myydä esim. kookosmaitoa.
Ihan vastikään ostin kyllä Lidlistä kookosmaitoa. En kyllä ollut siihen tyytyväinen, siinä oli kaikenlaista liikamoskaa seassa, mutta joka tapauksessa sellaista siellä oli.
Ennen halveksin Lidliä, mutta kummasti ajatukset ovat muuttuneet sen jälkeen kun jouduin tekemään osapäivätöitä, pienellä palkalla. Kyllä Lidlistä saa peruselintarvikkeet paljon halvemmalla kuin muualta. Eikä laadussa ole valittamista, tuoreus on ainakin taattu asiakasvirtojen takia. Ainoa huono puoli on pitkät kassajonot, mutta ymmärrän sen, koska näin hinnat pysyvät alhaalla.
[quote author="Vierailija" time="21.11.2014 klo 19:47"]Harvat huulirasvat on kovin hyviä. Perus-Labellot ja Blistexitkään eivät juuri auta todella pahassa tilanteessa. Vaseliini on kuningastuote!
Itse olen pettynyt Lidlin juustonaksuihin :) eikä Lidlissä myydä esim. kookosmaitoa.
[/quote]
Joskus tulee kamppiserissä
Mä ostin joskus Cien-merkkistä shampoota, sellasta oranssia. Ja voi jessus kun kutitti päätä sen jälkeen kun olin sillä hiukseni erehtynyt pesemään! Miehelle se onneksi kelpasi, mutta sille nyt kelpaa mikä vaan, ei siis ollut ihan hukkaostos. Hintakin tais olla jotain huimat 1, 59/0,5litraa
Taitaa olla samaa tököttiä, mitä ostin joskus kaupungilla ja töhersin huuliini samantien että saisin vähän helpotusta.
Kotona katsoin peiliin ja näytin ihan klovnilta. Jeesus sitä jälkihäpeän määrää kun olen noin pitkin kaupunkia kävellyt.