Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Elokapina johto: "Kasvojamme ei saa näyttää, silti haluamme maksimaalisen julkisuuden" (Koulutyttöjen rikosrekisterimerkintöjen hinnalla!)
28.09.2021 |
Miksei Elokapina johto tule reilusti julkisuuteen. Tuskin tuhannen ihmisen mielenosoituksia katkomaan pääkaupungin liikenneyhteyksiä saadaan aikaan ilman johdettua koordinointia.
Miksi vain lukiolaistyttö halutaan näyttää, mikseivät liikkeen johtajat kerro tavoitteistaan?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Tekeekö huumekaupassa tai missään muussakaan rikollisessa toiminnassa johto sen näkyvän kiinnijäämiselle altiin työn? Ei tietenkään tee, ne varataan pikkutekijöille ja kaikenlaisille hyödyllisille idiooteille, joita löytyy kyllä lisää kun entiset jää kiinni tai tulee järkiinsä. Ei elokapina tuosta mitenkään eroa, rikollisia toimia tekevä järjestö, joka tässä asiassa toimii niin kuin muutkin rikollisjärjestöt.