Minkä okäisenä lapset ensimmäistä kertaa elokuviin?
Riippuu tietenkin elokuvasta ja lapsesta. Ajattelimme sitä autot leffaa, mutta arvelluttaa miten suhtautuvat pimeyteen, ja siihen että tajuavat olla hiljaa. :)
Kokemuksia?
Kommentit (3)
Taidan ottaa riskin. Pääseehän sieltä sit ulos jos alkaa homma luisumaan väärille raiteille.
ja siitä rohkaistuneena nyt Autot -elokuva 3v3kk ikäisen, melko vilkkaan poitsun kanssa. Autot kestää 2 tuntia, joten pitkää pinnaa tarvii mukaan, ainakin meillä. Lisäksi auttoivat iso purkillinen popcornia, rusinat, pillimehu yms. Istuttiin myös aitiossa, jossa oli mahdollista vähän liikkua välillä. Vaikka olenkin sitä mieltä, että leffassa on istuttava paikoillaan, on 2 h ihan liian pitkä aika noin pienelle.. Mutta jostainhan se on aloitettava!
Autot -leffa muuten oli kyllä hyvä ja 3 veekin tykkäsi, ja kyllä tarkkaan osasi selittää kohtauksia jälkeenpäin, vaikkei niin paikoillaan ollutkaan koko aikaa =)
LEffa kesti 1½ tuntia, hyvin jaksoi, mutta oli kyllä aluksi ihmeissään.