Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Lapsen pitkäaikainen flunssa osoittautui mykoplasmaksi.
09.11.2014 |
Lapsi ihan loppu kyn on sairastellut kohta 7 viikkoa. Välillä pari-kolme ok-päivää, sit alkoi uudestaan.
Neljästi käyty lääkärissä. Kolme lääkäriä eivät tehneet mitään. Neljäs suostui testaamaan kaikki mahdolliset pöpöt.
Kommentit (3)
Lapsi parka. Mykoplasma on todella kova tauti, isommallekin.
Pikaista paranemista teille.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Niinno. 6 viikkoa on yleensäkin se raja että aletaan tarkemmin tutkimaan. Lasten keuhkoputkentulehdukset ei pääsääntöisesti tarvi antibioottia vaan paranee itsekseen(vaikka kyseessä olisi bakteeri niin sekin pranee useimmiten itsekseen)
Alue: Aihe vapaa
En ole ollut hakemassakaan antibioottia, tutkimuksia kylläkin. Ei edes crp:tä ja senkkaa otettu, vaikka pyysin. Vointi väsynyt, voimaton ja välillä kuumeinen.
Lapselle en syötä yhtään ab-kuuria ilman kokeita, kuten en syö itsekään. Itse olen tyhmnä nuorempana syönyt niitä ihan tarpeeksi ha turhaan. Siitä syystä oma suolisto tyystin rikki.
Ap