Millaiset ihmiset oikein pitävät Wunderbaumia autossa?
Pahimmillaan noita hirvityksiä on kertynyt kunnon rivi! Ja tottakai jokainen edustaa omaa järkyttävää aromiaan. En voi käsittää, kuka peittää auton ominaistuoksun sellaisella. Itse esimerkiksi haistelisin mieluummin uuden nahkapenkin tuoksua. Minusta tämä kertoo vain alhaisesta sosiaalisesta statuksesta nk. "alaluokkaisuudesta". Makunsa tietysti kullakin.
Kommentit (11)
Joo hyi! En pysty käyttämään taksia kun siellä on aina joku wunderbaum kiikkumassa :x
Osuipas hyvä aloitus! Arvatkaa kuka sai anopilta lahjaksi viime jouluna tällaisen kammotuksen?!
Lääkäri ei kirjoita, että alkaa kyllästyttämään. Vaikka se muoto on nykyään sallittu, hänen kouluaikanaan punakynä heilui lukion aineissa ja lääkäreiksi päätyvät olivat hyviä koulussa.
Minua ärsyttää se haju niin paljon limakalvoja, etten pysty sellaisessa autossa matkustamaan.
Amiksen pojillahan niitä Wnderbaumeja roikkuu peilistä ja kojelaudan nappuloista vanhassa Bemarissa tai Toyotassa. Voisi siellä yksi ollakin paikallaan, sillä eivät vanhat käytetyt autot yleensä sulotuoksuja penkeistään päästele. Sitä paitsi amikset käryyttävät tupakkia, joka myös pinttyy auton pehmusteisiin.
Se on retroa, käsittääkseni. Kun olin nuori -70 -luvulla, ne olivat 'pakollisia' nuorison autoissa, nyt nykynuoret ovat ottaneet ne omakseen. Itse en ole milloinkaan käyttänyt. Uuden auton tuoksu on hyvä, mutta se tulee purkista noihin käytettyihin autoihin, jotka fiksataan myyntikuntoon.
Ei oo mikään amis-juttu. Arvostetussa ammatissa olevalla pojallani roikkuu tuo kuusi autossa.
Minä:
- koiranomistaja jonka auton ominaistuoksi on märkä ja likainen koira.
- Auto jossa ei ole nahkapenkkejä. Uudenauton tuoksun on haihtunut jo vuosia sitten
Wunderbaumeja kuitenkin vain 1 kpl kerralla.
Olen hämilläni kauhusta Wunderbaumiin. Kysymyksenä millaiset ihmiset käyttävät Wunderbaumia. Niin en todellakaan tiedä. Sinähän et varmasti käytä wunderbaumia sehän on C-luokkaisten ihmisten autohajuste. Ja tuskin ehkä ikinä tarvitseekaan. Olet tyytyväinen tuoksuun jonka olet mieltänyt oman autosi tuoksuksi. Itse ostin auton vuodelta 99 ja se kantoi mukanaan samaa aromia joka löytyi myös vaarini autosta, johtunee tietysti iän tuomista etuuksista, niin totta kai halusin autolle "oman" tuoksun joten kyllä sieltä löytyy wunderbaum. Mutta minähän tietysti olenkin C-luokan ihminen. Mies ja valmis lähihoitaja. Myös tälläinen käyttää siis WB:t
Minä keuhkosairauksien ylilääkäri.
Vaihdan muutenkin autoa vähintään joka toinen vuosi.
Alkaa samat nahkapenkit kyllästyttämään muutenkin.