Kostatteko, jos joku poistaa Facebook-kavereista?
Mikä olisi hyvä kosto? Yks tuttu poisti hiljattain.
Kommentit (26)
Muutamaa lähintä ihmistä lukuun ottamatta menisi kyllä pitkään ennen kuin edes keksisin, kuka minut on poistanut. En edes muista kaverimäärääni.
Oon vissiin tyhmä , kun en tajua miksi se pitäisi kostaa?
Eli siis en tietenkään.
Itse käyn aina puhkomassa auton renkaat ja jätän hevosen pään kuistille. Näin Porvoossa. Sieltähän ap:kin on.
Lähes 5000 niin ei väliä jos poistaa
Ketä kiinnostaa joku fb :D :D :D :D
Vierailija kirjoitti:
Muutamaa lähintä ihmistä lukuun ottamatta menisi kyllä pitkään ennen kuin edes keksisin, kuka minut on poistanut. En edes muista kaverimäärääni.
tätä mäkin toivon, kun oon viime aikoina poistanut oikeastaan kaikki muut kuin ne esim. instassa heidät jotka ovat oikeasti läheisiä tai jollain tavalla tuovat jotain oikeaa sisältöä elämääni.
En haluaisi loukata ketään mutta tuntuut turhalta seurata vaikka jotain somevaikuttajaa. Voin käydä katsomassa silloin tällöin postauksensa jos tuntuu tärkeältä .
Jospa se poisti sinut vahingossa?
Laittaisin ystävällisen viestin jos olisimme läheisiä, muuten antaisin asian olla.
Kostin kaikille jo etukäteen: En ole liittynyt koko facebookiin.
Kuulostat ihanalta ihmiseltä, miten kukaan voisi sut poistaa?
Valitettavasti netissä, niin kuin sen ulkopuolellakin, ihmisellä on oikeus valita kenen kanssa haluaa olla tekemisissä.
Poistoon on varmaan joku syy, esim. olet ollut töykeä häntä kohtaan. Tai voi olla, että on vain "puhdistanut" tilinsä sellaisista ihmisistä, joiden kanssa ei ole enää paljon tekemisissä. Tällaistakin tulee.
Koeta päästä yli asiasta ja elä omaa elämääsi.
Miks toi pitäs kostaa. Kaikkia ei edes huomaa jos on poistanut. Sit on niitä hyvä sisältösiä tyyppejä, joita lukis ja kommentoi mielellään. Sellanen kun poistaa niin jää harmittamaan. Yleensä ne poistajat on kumminkin sellaisia tyyppejä joita ei oikeassa kahvipöydässä ole nähnyt vuosiin. Jokainen saa itse valita kaverinsa someen. Jos jonkun jutut ärsyttää ne voi piilottaa tai poistaa koko henkilön omalta seinältä.
Joskus olen ihmetellyt, miksi esim. joku vanha luokkakaveri on poistanut kavereista, mutta ei ole tullut mieleen, että tämä pitäisi jotenkin kostaa. Ehkä johtuu siitä, etten enää juuri päivitä profiilia, joten poistanut turhana. Tai sitten on jäänyt jotain vanhaa skismaa, josta en ole edes tietoinen.
Vierailija kirjoitti:
Kostin kaikille jo etukäteen: En ole liittynyt koko facebookiin.
Mä liityin, mutta poistin jokin aika sitten kokonaan sieltä itseni. Jotkut luulevat, että olen poistanut heidät.
Jopas on taas hiekkalaatikkomeininkiä kun oikeen kostamaan pitää alkaa. Hohhoijaa.
Lisää se uudestaan sun kaveriksi ja sit kun se hyväksyy, niin poista sä se!!!
Ja estot päälle!
Hahhahhahhahhaaaaa!
Kostaminen tommosesta asiasta on lapsellista. Tuskin ees huomaisin, jos joku mut poistais (ja varmana jotkut onki poistanu, itekki oon joskus listaa siivoillut).
Joo, käyn paskantamassa postilaatikkoon/luukkuun
Vierailija kirjoitti:
Kostin kaikille jo etukäteen: En ole liittynyt koko facebookiin.
Lähdin pois Facebookista sen mukana poistin reilu 100 henkilöä😂. Kyllästyin siihen.
Lähetän kirjeen jossa on vaan musta kädenjälki.