Mitä päälle pullukalle työpaikan pikkujouluihin?
Ei pukukoodia, mutta eu nyt ihan arkivetimissä voi mennä. Ei myöskään lltapuku.
Ongelmakohdat löytyy niskasta polviin. Selkämakkarat, isot rinnat, vatsamakkarat, takapuoli ok, leveähköt reidet.
Mitat 178cm ja 85 kg.
Mitä voi laittaa. Joku kiva rennohko mekko oli hakusessa, mutta olen törmännyt vain trikoisiin makkarakuoriin.
Linkit olis kivoja.
Niin ja hinta ei saa päätä huimata kosks harvoin käytän.
Kommentit (24)
Et sinä nyt mikään pullukka ole. Jalkoja varmaan kannattaa näyttää? Yläosassa voisi olla joku poimutus tai kietaisu, jos vatsa on ongelma-alueesi.
tässä vielä kuvaa, siis mustilla leggareilla tms.
pikkumusta? h&Mllä oli sellasia aika paksusta matskusta tehtyjä mustia, yllätyin itsekin sovituskopissa :D
Niin ja ne allit. Hihat olis kivat, ihan tilan viileyden vuoksi.
Leggareita vierastan, joten ehkä ei niitä. Samoin pitsi on big no no.
Ap
no et ole tosiaankaan mikään pullukka! Osta ihan musta kotelomekko tai puolihame ja paita, siihen hyvin istuva bleiseri. Iloista itaa!
Miten olisi mustat housut ja niiden kanssa nätti paita/toppi ja kevyt neuletakki. Näille vaatteille olisi käyttöä myös myöhemmin jos harvoin käytät mekkoja.
[quote author="Vierailija" time="04.11.2014 klo 18:34"]no et ole tosiaankaan mikään pullukka! Osta ihan musta kotelomekko tai puolihame ja paita, siihen hyvin istuva bleiseri. Iloista itaa!
[/quote]
En ole pullukka vaan läski. Varsinkin yläkroppa on makkaraa makkaran perään.
Kiitos vinkistäsi kuitenkin. Harkitaan. Paidat vasn ongelma koska kaikki yleensä jotain makkarankuoria ja idompi koko ei istu.
Ap
[quote author="Vierailija" time="04.11.2014 klo 18:41"]
Mitä yleensä pidät?
[/quote]
Nahasta ja pitsistä.
[quote author="Vierailija" time="04.11.2014 klo 18:41"]Mitä yleensä pidät?
[/quote]
Pidän ns yksinkertaisesta tyylistä. Klassinen ja selkeä. Ei kovin värikkäästä eikä eläinkuvioista. Yksivärinen, raidallinen.
Ap
[quote author="Vierailija" time="04.11.2014 klo 18:42"][quote author="Vierailija" time="04.11.2014 klo 18:41"]
Mitä yleensä pidät?
[/quote]
Nahasta ja pitsistä.
[/quote]
Tämä ei ollut minä, eli ap
[quote author="Vierailija" time="04.11.2014 klo 18:43"]
[quote author="Vierailija" time="04.11.2014 klo 18:41"]Mitä yleensä pidät? [/quote] Pidän ns yksinkertaisesta tyylistä. Klassinen ja selkeä. Ei kovin värikkäästä eikä eläinkuvioista. Yksivärinen, raidallinen. Ap
[/quote]
jannika f:llä hyvän mallisia mekkoja, kohtuu hintasiakin on. robinhoodeista saa.
Raidallinen kimaltava tunikabja kapeat farkut. Viis mekoista.
Nostan, jos vielä tulisi ideoita.
Ap