Lue keskustelun säännöt.
Briteissä kolmas rokoteannos yli 50-vuotiaille
14.09.2021 |
Jo kolmas annos vuoden sisään... Kai ymmärrätte mihin tämä menee? Ihmiset painostetaan ottamaan tehostetta tehosteen perään. Mikään määrä ei tule riittämään. Haluatko oikeasti että normaali elämä ja vapaus on riippuvainen siitä suostutko tuohon rokotusrumbaan? Kohta koronapassiin saamiseksi vaaditaan kolmas rokote. Sitten neljäs, viides jne.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/britanniassa-yli-50-vuotiaat-voivat…
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Koronasta tulee samanlainen ilmiö kuin kausi-influessarokotteista. Alun kahden tai kolmen jälkeen riittää kerran vuodessa annettava tehoste.
Kannattaa yrittää ymmärtää sitäkin, että eri maiden talous laahaa koronan aiheuttaman komponenttipulan vuoksi myös itsensä koronan vuoksi. Ihmisillä ei ole motivaatiota panostaa tulevaisuuteen jos ei ole visiota paremmasta tulevaisuudesta.
On yhdentekevää, että onko se parempi tulevaisuus toiselle punainen talvitakki tai punainen tupa ja perunamaa. Jos ei näe itseään esimerkiksi kävelevän itseään tyytyväisenä uudessa talvitakissaan tai olevansa perheensä ja/tai ystäviensä kanssa punaisessa mökissä niin on selvää, ettei kauppa käy. Kun kauppa ei käy niin työpaikat vähenevät. Kun työpaikat vähenevät lisääntyy työttömyys jne.