Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Briteissä kolmas rokoteannos yli 50-vuotiaille

Vierailija
14.09.2021 |

Jo kolmas annos vuoden sisään... Kai ymmärrätte mihin tämä menee? Ihmiset painostetaan ottamaan tehostetta tehosteen perään. Mikään määrä ei tule riittämään. Haluatko oikeasti että normaali elämä ja vapaus on riippuvainen siitä suostutko tuohon rokotusrumbaan? Kohta koronapassiin saamiseksi vaaditaan kolmas rokote. Sitten neljäs, viides jne.

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/britanniassa-yli-50-vuotiaat-voivat…

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
14.09.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koronasta tulee samanlainen ilmiö kuin kausi-influessarokotteista. Alun kahden tai kolmen jälkeen riittää kerran vuodessa annettava tehoste.

Kannattaa yrittää ymmärtää sitäkin, että eri maiden talous laahaa koronan aiheuttaman komponenttipulan vuoksi myös itsensä koronan vuoksi. Ihmisillä ei ole motivaatiota panostaa tulevaisuuteen jos ei ole visiota paremmasta tulevaisuudesta.

On yhdentekevää, että onko se parempi tulevaisuus toiselle punainen talvitakki tai punainen tupa ja perunamaa. Jos ei näe itseään esimerkiksi kävelevän itseään tyytyväisenä uudessa talvitakissaan tai olevansa perheensä ja/tai ystäviensä kanssa punaisessa mökissä niin on selvää, ettei kauppa käy. Kun kauppa ei käy niin työpaikat vähenevät. Kun työpaikat vähenevät lisääntyy työttömyys jne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi kaksi