Menetin "ystävän" pelimaailmassa ja tuntuu kuin olisin menettänyt oikean ystävän!
Ja olen siis 40v. perheenäiti :D Ihan allapäin kun ajattelen asiaa. Mietin vaan kuinka "tunteisiin" lapsilla nuo pelit menevätkään, herranjestas..
Kommentit (4)
No sitä nyt on kaikenlaisia tuntemuksia. Niitä tulee ja menee. Eiväthän nuo perustu muuhun kuin mielikuviin. Todellisuus on tässä ja nyt, ilman mielikuvia.
Vierailija kirjoitti:
Mitä peliä pelasit?
Hay dayta, :D!! Mutta oltiin pitkään samassa tiimissä, juteltiin ja aina autettiin toisiamme. Ja nyt yhtäkkiä lähti pois toiseen tiimiin, ilman että sanoi mulle mitään!!
Siis tiedän, että tuo on ihan lasten peli ja lasten kautta jäin siihen aikanaan koukkuunkin, enkä muita pelejä pelaa. Jäi vaan paljon mietityttämään nuo tunteet mitä pelit aiheuttaa. Aikuisellekkin!
Ehkä olen jo "liian vanha" tuohon maailmaan, kun ajattelin, että tietyt käyttäytymissäännöt kuuluvat sinnekin! Että oikeat ihmiset siellä kuitenkin pelaa. Sanotaan edes heipat kun poistutaan ym.
Ja mitä nuo räiskintäpelit sitten tekevät lapsille, huh huh..
Mitä peliä pelasit?