Mikä auttaa parhaiten huonoon oloon?
Tietysti se et syö usein ja vähän. Mut ku ei tee yhtään mitään mieli! Eli ois kiva kuulla muitten pahoinvoivien vinkkejä, mikä teillä auttoi parhaiten pahaan oloon. Mua ei oo vielä pahasti oksettanu mut semmonen etova olo on päällä koko ajan. Yritän syödä vähän väliä mut aina kun aattelenkin et mitä söisin, puistattaa. Mikä tähän auttas parhaiten, suolainen, makea, juoma, ruoka? Vinkatkaa!
Kommentit (2)
Mehujää upposi myös :)) Ja kandee juoda mahd. paljon, jos ei pysty syömään. Töissä mulla oli pari viikkoa valmiskuppi-jauhetta, kiisseliversiona. Sitä sitten nautiskelin kuumaan veteen sekoitettuna, eikä ällöttänyt niin paljon. (kuin jos, olisin ajatellut jotain perunamuusia pihvien kera, hih)
Elikkäs vetelin pakasteesta marjoja hieman kohmeisena ja sitten söin hedelmiä. Ja kun ei mikää ns. tukeva ruoka maistunut toviin, niin sosesoppa meni alas, samoin salaatti :)